Opel pracuje nad samochodem elektrycznym dla mas

W 2019 roku niemiecki producent będzie obchodzić 120. rocznicę działalności w branży motoryzacyjnej. Z tej okazji szykuje się wiele premier, a wśród nich samochód elektryczny dla mas.

W pierwszej połowie 2019 roku Opel uruchomi zamówienia na dwa zelektryfikowane modele. Klienci będą mogli zamawiać model Corsa zasilany akumulatorem oraz Grandland X z napędem hybrydowym i możliwością ładowania z gniazdka. Opel liczy, że pierwszy model pozwoli zdobyć popularność w segmencie aut osobowych. To będzie przełomowa generacja Corsy po prawie 4 dekadach istnienia. Szósta odsłona będzie po raz pierwszy dostępna w wersji elektrycznej.

Nowa Corsa po modelach Crossland X i Grandland X będzie trzecim autem niemieckiego producenta stworzonym przy wykorzystaniu platformy PSA. Auto będzie nie tylko lżejsze, ale przy okazji zapewni więcej miejsca w kabinie. Na pokładzie będzie dostępny wirtualny kokpit oraz szybka łączność internetowa. Auto zadebiutuje już za trzy miesiące podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie.

Model Grandland X z hybrydowym układem napędowym i możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka będzie produkowany od 2019 roku w niemieckich zakładach Eisenach w Niemczech. Pod maską pracuje zestaw o mocy 300 KM dostarczający napęd na cztery koła.

W 2020 roku do gamy elektrycznych samochodów Opla dołączy średni furgon Vivaro oraz subkompaktowy SUV Mokka X.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.