Elektryczne Smarty dołączają do oferty Panek CarSharing

Już od kilku dni na ulicach Warszawy można zobaczyć Smarty EQ przebrane za renifery. Firma Panek CarSharing świętuje w ten sposób rozszerzenie floty o nowe, elektryczne samochody.

Przy okazji firma Panek uruchomiła akcję edukacyjną „zostań elektromobilistą”, a Smart EQ ma przybliżyć mieszkańcom Warszawy elektromobilność, o której mówi się w ostatnim czasie bardzo dużo.

Rozbudowana flota takich samochodów w ofercie firmy Panek sprawi, że wielu mieszkańców Warszawy po raz pierwszy będzie mogło przetestować nowoczesne pojazdy.

- Naszą intencją jest pokazać mieszkańcom Warszawy, jak korzysta się z samochodu elektrycznego i jak jeździć nim ekonomicznie. Będziemy przekonywać naszych Użytkowników, że operowanie gazem powinno być świadome i można to robić delikatnie. Pokażemy, jak dużo energii tracimy, kiedy używamy bez opamiętania ogrzewania i klimatyzacji, a zamiast wyłączyć, ściszamy radio. – komentuje Maciej Panek, prezes Panek S.A.

Samochody będą ładowane przez obsługę techniczną, ale użytkownicy będą mogli naładować je samodzielnie w jednej z kilkudziesięciu ładowarek dostępnych na terenie Warszawy. W każdym samochodzie będzie można znaleźć listę takich punktów.

Karolina Pilarczyk: "Na zawodach muszę z prędkością 160 km/h dojechać na milimetry do ściany, ocieram się o drzwi przeciwnika. To walka gladiatorów."

Firma Panek przygotowała bonus dla osób, które podłączą samochód do ładowarki. Chcą w ten sposób wytworzyć w użytkownikach nawyk korzystania ze stacji. Kierowcy powinni w ten sposób wyrobić sobie nawyk, że po nich następna osoba może użytkować to samo auto. I warto jest zostawić je podładowane.

Operator przygotował 10 złotych dla każdego, kto podjedzie do ładowarki smartem EQ z rezerwą 30% baterii. Aż 20 zł będzie można dostać za podładowanie samochodu, który ma od 20% do 40% energii.

Obsługa techniczna Panek CarSharing będzie informować w ogólnodostępnej aplikacji PlugShare, że pojazd rozpoczął ładowanie. Dzięki temu pozostali użytkownicy
samochodów elektrycznych unikną nieprzyjemności spowodowanych zajętą ładowarką.

Samochodami z elektrycznej floty Panek CarSharing będzie można jeździć po buspasach. Ponadto, będzie można je zostawiać w dowolnym miejscu w strefie Panek.

Koszt wynajęcia smarta EQ to 0,70 zł za każdą minutę i 0,65 zł za kilometr jazdy. O ile kilometr jazdy kosztuje tyle samo, co w przypadku hybrydowej Toyoty Yaris, dostępnej w sieci tej samej wypożyczalni, o tyle minuta jazdy elektrycznym Smartem jest już o 0,20 zł droższa niż w przypadku hybrydy.

Aby skorzystać z samochodu, należy mieć prawo jazdy i kartę płatniczą oraz zarejestrować się za pomocą aplikacji PANEKcs, dostępnej w sklepach AppStore i Google Play.

Więcej o: