Audi e-tron GT - spektakularna odpowiedź na Teslę Model S

Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles pojawił się samochód obok którego trudno przejść obojętnie. Czterodrzwiowe coupe od Audi z napędem elektrycznym trafi do sprzedaży już za dwa lata.

Gama modelowa spod znaku czterech pierścieni liczy obecnie dwa modele: e-tron i e-tron Sportback, ale już niebawem powiększy się o nowego członka rodziny, czyli e-tron GT. Tym razem to propozycja dla osób poszukujących sportowego stylu w bardzo praktycznym opakowaniu. Inżynierowie Audi pracowali nad tym projektem przy współpracy z marką Porsche, co zresztą widać po stylistyce modelu.

Nadwozie mierzy 4,96 m długości, 1,96 m szerokości i 1,38 m wysokości. Ze względu na oszczędność masy dach wyprodukowano z kompozytu węglowego a wiele podzespołów jest aluminiowych oraz ze stali o wysokiej wytrzymałości.

Audi e-tron GTAudi e-tron GT fot. Audi

Pod maską umieszczono dwa silniki elektryczne zamontowane po jednym przy osi. Łączna moc zestawu to 590 KM, czyli blisko modeli RS6 i RS7. Nowy model będzie przyspieszać od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy. Druga setka pojawi się na prędkościomierzu po 12 sekundach. Prędkość maksymalna to 240 km/h. Zasięg podawany przez producenta to 400 km przy wykorzystaniu płaskiego akumulatora litowo-jonowego o pojemności 90 kWh, umieszczonego przy podłodze ze względu na środek ciężkości. Akumulator w modelu e-tron GT concept można ładować na dwa sposoby: przy pomocy kabla lub bezprzewodowo za pomocą układu Audi Wireless Charging. Przy mocy ładowania 11 kW, akumulator e-tron GT ładuje się w ciągu jednej nocy.

Audi e-tron GTAudi e-tron GT fot. Audi

Elektryczne Audi pojawi się na rynku pod koniec 2020 roku. Pierwsi klienci odbiorą samochody na początku 2021 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.