Górny Śląsk stawia na elektromobilność

W Stolicy Górnego Śląska pojawią się 23 stacje ładowania i 20 kolejnych samochodów elektrycznych. To efekt działań firmy Tauron i ING Banku Śląskiego w temacie elektromobilności.

Dzięki działaniom obu firm uruchomiono sieć terminali do ładowania samochodów elektrycznych. Składają się z czterech stacji ładowania (DC) oraz 19 stacji przyspieszonego ładowania (AC). Ulokowano je głównie w centrum miasta, np. przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym czy Hotelu Vienna House (dawniej Hotel Angelo) przy ulicy Sokolskiej, a także w poszczególnych dzielnicach Katowic: os. Witosa, Ligocie, Bogucicach, Bażantowie czy Giszowcu.

Już na początku grudnia Tauron i ING Bank udostępnią w Katowicach dziesięć samochodów elektrycznych - po pięć sztuk BMW i3 i Renault Zoe. Dodatkowo, w czasie szczytu klimatycznego COP zostaną udostępnione dodatkowe samochody - Volkswageny e-Golf i Nissany LEAF. Chętni klienci, którzy będą chcieli wypróbować samochody otrzymają do dyspozycji aplikację testową eCar od firmy Tauron. Dzięki niej wypożyczą, uruchomią i oddadzą samochód.

Usługa car-sharingu wprowadzona przez Tauron jest traktowana jako pilotaż. Firma chce zebrać doświadczenie w zakresie obsługi floty samochodów elektrycznych i przy okazji przetestować oprogramowanie służące do zarządzania infrastrukturą i procesem ładowania.

Więcej o: