Górny Śląsk stawia na elektromobilność

W Stolicy Górnego Śląska pojawią się 23 stacje ładowania i 20 kolejnych samochodów elektrycznych. To efekt działań firmy Tauron i ING Banku Śląskiego w temacie elektromobilności.

Dzięki działaniom obu firm uruchomiono sieć terminali do ładowania samochodów elektrycznych. Składają się z czterech stacji ładowania (DC) oraz 19 stacji przyspieszonego ładowania (AC). Ulokowano je głównie w centrum miasta, np. przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym czy Hotelu Vienna House (dawniej Hotel Angelo) przy ulicy Sokolskiej, a także w poszczególnych dzielnicach Katowic: os. Witosa, Ligocie, Bogucicach, Bażantowie czy Giszowcu.

Już na początku grudnia Tauron i ING Bank udostępnią w Katowicach dziesięć samochodów elektrycznych - po pięć sztuk BMW i3 i Renault Zoe. Dodatkowo, w czasie szczytu klimatycznego COP zostaną udostępnione dodatkowe samochody - Volkswageny e-Golf i Nissany LEAF. Chętni klienci, którzy będą chcieli wypróbować samochody otrzymają do dyspozycji aplikację testową eCar od firmy Tauron. Dzięki niej wypożyczą, uruchomią i oddadzą samochód.

Usługa car-sharingu wprowadzona przez Tauron jest traktowana jako pilotaż. Firma chce zebrać doświadczenie w zakresie obsługi floty samochodów elektrycznych i przy okazji przetestować oprogramowanie służące do zarządzania infrastrukturą i procesem ładowania.

Więcej o:
Komentarze (4)
Górny Śląsk stawia na elektromobilność
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Matt

  0

  Maciej Musiał, Więckiewicz, Olszańska i Chyra to naprawdę zacne grono. Netflix, chylę czoła i obiecuję, że obejrzę od deski do deski.

 • Gość: Wojciech K

  0

  Agnieszka Holland zaczyna w znanym dla siebie stylu.. ale do tego już nas przyzwyczaiła. Od trzeciego odcinka zaczyna się petarda!

 • Gość: Mirena

  0

  Jak ja tak lubię, włączasz sobie pogodę, w piątek ma być szaro i ponuro, a tu Netflix robi Ci niespodziankę i wypuszcza pierwszy polski serial. Czytałam zarysy fabuły i alternatywna wizja historii brzmi naprawdę spoko. Jestem też ciekawa jak poradził sobie Maciej Musiał i Robert Więckiewicz, jak to mówią, byle do piątku :)

 • kivvvi

  0

  Nareszcie widac postep miast w calym kraju jesli chodzi o elektromobilnosc. Angazuja sie samorzady, gminy, ale i prywatni przedsiebiorcy z tego co czytalam ostatnio na greenway'u. Nie ma sie co dziwic bo i liczba elektrykow rosnie w Polsce, wiec taka ładowarka na terenie firmy czy przy sieci handlowej to super opcja zwlaszcza gdy ktos buduje swoja elektromobilna flote

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX