Tesla Motors - w końcu się udało. Tesla zanotowała zysk

Elon Musk może mieć powody do radości. Po raz trzeci w historii obecności Tesli na giełdzie, amerykański producent elektrycznych samochodów zanotował kwartalny zysk netto.

W najnowszym liście do inwestorów właściciel firmy (Elon Musk) i dyrektor finansowy (Deepak Ahuja) poinformowali o wynikach spółki w trzecim kwartale. Określili je mianem „historycznych” i podziękował wszystkim sympatykom i właścicielom samochodów marki Tesla. „Bez was nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy” – napisał Elon Musk na Twitterze.

Najnowszy raport finansowy wykazał przychód netto w wysokości 312 mln dolarów. Wynika z tego, że jedna akcja Tesli jest warta 2,90 dolara. Kwota różni się nieznacznie od oczekiwań inwestorów, którzy przewidywali stratę 19 centów na akcji, biorąc pod uwagę przychodzi netto w wysokości 6,3 mld dolarów.

Tesla Model STesla Model S fot. Tesla

Dodatni bilans udało się uzyskać dzięki cięciu kosztów, opóźnieniach z rozliczeniach z dostawcami i skupieniu się na produkcji i sprzedaży Tesli Model 3. Samochód osiągnął pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się samochodów w USA pod względem przychodów, a do tego zajmuje piąte miejsce pod względem sprzedaży. W ostatnim tygodniu września z taśm produkcyjnych zjechało 5300 sztuk, a cała produkcja w III kwartale wyniosła 53 239 sztuk. W tym czasie do klientów dostarczono 55 840 samochodów. Przy okazji Tesla pochwaliła się, że marżą wzrosła do 20 proc. z zakładanych 15 proc.

Tesla poinformowała w komunikacie, że zacznie przyjmować zamówienia na Model 3 w Europie i Chinach. Pierwsze egzemplarze pojawią się w Europie na początku 2019 roku. Elon Musk jeszcze w maju obiecywał zysk i generowanie przepływów gotówkowych w dwóch ostatnich kwartałach roku. To pozwoli zwolnić firmę z szukania środków finansowych na rynku. Właściciel marki dodał też, że firma osiągnie zysk także w IV kwartale.

Test nowej Kii Ceed na polskich drogach. Czy to nowy wzór segmentu C?

Więcej o:
Komentarze (5)
Tesla Motors - w końcu się udało. Tesla zanotowała zysk
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Raas

    Oceniono 4 razy 2

    "opóźnieniach z rozliczeniach z dostawcami". Co za .uj z tego muska

  • Gość: Only TESLA

    Oceniono 13 razy -5

    Brawo Tesla!!! W koncu ktos zrobil konkurencje szrotowi z niemiec i reklamowanej przez Zientarskiego Tojocie ktore nie widzialy potrzeby rozwoju skoro klienci nie mieli wyboru i kupowali trujace wozidelka. Kto raz kupil auto elektryczne juz nigdy nie wsiadzie do spalinowki bo to roznica jak miedzy wozem parowym a TGV. Cisza i brak smrodu oraz dotowania arabow i rosjan sz bezcenne. Dodatkowo brak potrzeby tankowania i kontaktu z dystrybutorem oraz mechanikami zwieksza komfort uzytkowania. Do tego fotovoltaika szybciej sie amortyzuje. Same plusy i jak zwykle wszystko co dobre przychodzi od Wuja Sama a co zle to rosja i niemcy trujacy VAGami i szwindlujacy na spalaniu ale to mozliwe tylko w EU a nie USA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX