Tesla sprzedaje w Europie więcej samochodów niż Lexus

Wszystko wskazuje na to, że Lexus będzie musiał uznać wyższość Tesli na rynku europejskim. Najnowsze prognozy wskazują na to, że amerykański producent samochodów elektrycznych zanotuje rekordową sprzedaż.

Według danych dostarczonych przez ACEA, Lexus sprzedał we wrześniu zaledwie 4837 egzemplarzy samochodów (spadek o 10,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim), a licząc od początku roku znalazł nabywców na 31 714 pojazdów.

Jeden z analityków rynku motoryzacyjnego, Matthias Schmidt, poinformował o wzroście sprzedaży Tesli w ostatnim miesiącu trzeciego kwartału. To oznacza, że amerykańska marka przeskoczy w rankingu miesięcznym japoński koncern, ale w skali całorocznej brakuje jej jeszcze ok. 10 tys. samochodów do konkurenta z Azji.

Pozycję Tesli może wzmocnić Model 3, który jeszcze nie jest dostępny w Europie, ale cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Ten samochód może sprawić, że przyszłość motoryzacji wcale nie należy do hybryd, jak mówi Toyota, tylko do samochodów elektrycznych.

Więcej o: