Rewolucja w samochodach elektrycznych? Porsche naładujesz szybciej niż Teslę

Porsche bardzo ofensywnie atakuje rynek samochodów elektrycznych. Niemiecka marka chce wprowadzić standard ładowania, który będzie o połowę szybszy niż technologia oferowana przez firmę Elona Muska.

Klaus Zellmer, dyrektor zarządzający północnoamerykańskim oddziałem Porsche zapowiedział, że nadchodzący model Taycan podniesie poprzeczkę w kwestii ultraszybkiego ładowania akumulatorów. Według obietnic auto pozwoli na naładowanie 80 proc. pojemności akumulatorów w 15 minut. TO mniej więcej tyle, ile zajmuje zatankowanie samochodu do pełna i wypicie kawy.

Oczywiście wszystko zależy od dostępności infrastruktury oraz rozwoju sieci ładowarek. Jednak obietnice Porsche zakładają o połowę szybsze ładowanie niż w przypadku Tesli czy Jaguara I-PACE. Jedynym problemem może być dostępność ładowarek o mocy 350 kW i 800 V. Drugą kwestią jest wytrzymałość baterii przy tak intensywnym ładowaniu.

Szefowie Porsche mają świadomość, że żaden klient kupujący sportowy samochód nie będzie czekać dwóch godzin aż baterie naładują się do pełna. Tym bardziej, że jazda z dużymi prędkościami drastycznie skraca zasięg akumulatorów. Dlatego celem jest kwadrans, który pozwoli uzyskać trzy czwarte maksymalnego zasięgu.

Dlaczego tak dużo płacimy za paliwo?

Więcej o:
Komentarze (4)
Rewolucja w samochodach elektrycznych? Porsche naładujesz szybciej niż Teslę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: hartge

  Oceniono 3 razy 1

  Problem w tym, że Tesla technologię już posiada i ją udoskonala. Porsche na razie opowiada nam ładne bajeczki. Nie dodali też ile to będzie kosztowało oraz jakie toksyczne chemikalia będą w ogniwach wykorzystywać. Ślad węglowy samochodów elektrycznych jest większy niż aut z klasycznym napędem spalinowym, aby wyprodukować prąd również trzeba coś spalić lub rozszczepić, ewentualnie wyprodukować kolejne panele fotowoltaiczne, które w produkcji ekologiczne wcale nie są... Jedyny słuszny kierunek to napęd wodorowy!

 • Gość: Wolfgang

  0

  Zwykły kit wciskany przez niemieckie firmy. Po 1 nie mają jeszcze tej technologi. Po 2 nie ma jeszcze infrastruktury a po 3 jeśli będzie taka infrastruktura i ładowarki to akumulatory Tesli też będą szybciej ładowane.

 • plastikpiokio

  0

  naładujesz na pewno ale tylko łopatą .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX