Renault K-ZE - Renault prezentuje elektrycznego malucha. Podbije Europę?

Na salonie motoryzacyjnym w Paryżu Renault zaprezentowało model K-ZE. Nowy, elektryczny samochód z segmentu A trafi na początek na rynek chiński.

Prezes Grupy Renault, Carlos Ghosn, zapowiedział dwa etapy elektryfikacji gamy modelowej Renault, które przewidziano w ramach planu strategicznego „Drive the Future”. W ramach planu zostanie wprowadzony miejski samochód z napędem elektrycznym, który będzie do tego przystępny cenowo.

Na początek samochód zadebiutuje na rynku chińskim. W 2020 roku pojawią się hybrydowe wersje najpopularniejszych modeli: Clio, Captur i Megane. Przy okazji konferencji szef koncernu podzielił się wizją pokładowych systemów multimedialnych.

Renault Z-KE wzbudziło duże zainteresowanie odwiedzających paryski salon. Stylistyka nadwozia jest wzorowana na autach z segmentu SUV. Pojazd zaoferuje zasięg 250 km w cyklu NEDC, co jest najlepszym wynikiem w tym segmencie.

Ponadto jest wyposażony w podwójny system ładowania, przystosowany do domowych gniazdek i do publicznych terminali. Na liście wyposażenia znajdziemy czujniki do parkowania tyłem, kamerę cofania, dotykowy ekran multimedialny z pakietem usług mobilnych.

Samochód, który wciśnie się w najwęższe miejsce parkingowe. W każdym kole ma osobny silnik

Więcej o: