Peugeot e-Legend - Peugeot wskrzesza legendę w elektrycznym wcieleniu

Peugeot zaprezentował koncepcyjny model e-Legend. Nazwa nie jest przypadkiem, ponieważ nawiązuje do legendarnego modelu francuskiej marki. Jednak tym razem samochód na nowoczesny napęd elektryczny.

Peugeot e-Legend to nowoczesne wcielenie modelu 504 Coupe zaprojektowanego przez Pininfarinę. Nawiązania do legendy znajdziemy w przednim pasie oraz kształtach tylnych słupków z czarną podstawą. Samochód mierzy 4650 mm długości, 1930 mm szerokości oraz 1370 mm wysokości. Rozstaw osi to 2690 mm. W linię boczną wkomponowano 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich.

Pod maskę trafił motor elektryczny o sumarycznej mocy 460 KM. Do tego kierowca ma do dyspozycji 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Energia jest składowana w akumulatorach o pojemności 100 kWh. Producent podaje, że samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 220 km/h. Zasięg zmierzony w cyklu WLTP to 600 km. Szybka ładowarka pozwoli naładować baterie w 25 min do zasięgu 500 km.

Peugeot e-LegendPeugeot e-Legend fot. Peugeot

Peugeot e-Legend nie trafi do produkcji seryjnej, dlatego projektanci mogli wykorzystać swoje najciekawsze pomysły. W kabinie zaimplementowano nową wizję systemu i-Cockpit oraz autonomiczne rozwiązania – kierownica i fotel mogą się odsuwać od kierowcy uwalniając przestrzeń. Na pokładzie Peugeota będzie można sterować wybranymi funkcjami auta (sterowanie systemem audio, zamykanie drzwi) za pomocą głosu – to efekt współpracy Francuzów z amerykańską firmą SoundHound. W samochodach produkcyjnych system pojawi się nie wcześniej niż za dwa lata.

Peugeot e-LegendPeugeot e-Legend fot. Peugeot

Oficjalna prezentacja Peugeota e-Legend odbędzie się na październikowym salonie motoryzacyjnym.

Więcej o:
Komentarze (26)
Peugeot e-Legend - Peugeot wskrzesza legendę w elektrycznym wcieleniu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: flint

  Oceniono 20 razy 16

  Podniecanie się konceptem który nie jeździ, jest jak opisywanie smaku potrawy patrząc na menu.

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 4 razy 4

  "Energia jest składowana w akumulatorach o pojemności 100 kWh. Zasięg zmierzony w cyklu WLTP to 600 km. Szybka ładowarka pozwoli naładować baterie w 25 min do zasięgu 500 km."

  Ta szybka ładowarka musi mieć moc rzędu 100kWh*500km/600km/25min=200kW. Jestem ciekawy, jak wygląda kabel zasilający i gdzie właściwie takie ładowarki będą instalować.

 • sila

  Oceniono 2 razy 2

  Nowy P508 też jest ładny, cena na wejście jaką zaproponowano za ten model jest z kosmosu, tutaj pewni byłoby podobnie. Szkoda.

 • Gość: Miro

  Oceniono 1 raz 1

  Ja pierdykam, po prostu miodzio. Fura w sam raz dla mnie.

 • Gość: on

  Oceniono 3 razy 1

  1 elektyk , którego bym chciał !

 • fctheduck

  Oceniono 3 razy 1

  e-Legend nie trafi do produkcji seryjnej, dlatego projektanci mogli wykorzystać swoje najciekawsze pomysły. Szkoda...

 • big-gasch

  0

  Wygląda bardzo źle. To już nasze rodzime koncepty wskrzeszenia poloneza prezentowały się lepiej.

 • obik84

  0

  Strasznie mi to Mustanga przypomina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX