Peugeot e-Legend - Peugeot wskrzesza legendę w elektrycznym wcieleniu

Peugeot zaprezentował koncepcyjny model e-Legend. Nazwa nie jest przypadkiem, ponieważ nawiązuje do legendarnego modelu francuskiej marki. Jednak tym razem samochód na nowoczesny napęd elektryczny.

Peugeot e-Legend to nowoczesne wcielenie modelu 504 Coupe zaprojektowanego przez Pininfarinę. Nawiązania do legendy znajdziemy w przednim pasie oraz kształtach tylnych słupków z czarną podstawą. Samochód mierzy 4650 mm długości, 1930 mm szerokości oraz 1370 mm wysokości. Rozstaw osi to 2690 mm. W linię boczną wkomponowano 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich.

Pod maskę trafił motor elektryczny o sumarycznej mocy 460 KM. Do tego kierowca ma do dyspozycji 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Energia jest składowana w akumulatorach o pojemności 100 kWh. Producent podaje, że samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 220 km/h. Zasięg zmierzony w cyklu WLTP to 600 km. Szybka ładowarka pozwoli naładować baterie w 25 min do zasięgu 500 km.

Peugeot e-LegendPeugeot e-Legend fot. Peugeot

Peugeot e-Legend nie trafi do produkcji seryjnej, dlatego projektanci mogli wykorzystać swoje najciekawsze pomysły. W kabinie zaimplementowano nową wizję systemu i-Cockpit oraz autonomiczne rozwiązania – kierownica i fotel mogą się odsuwać od kierowcy uwalniając przestrzeń. Na pokładzie Peugeota będzie można sterować wybranymi funkcjami auta (sterowanie systemem audio, zamykanie drzwi) za pomocą głosu – to efekt współpracy Francuzów z amerykańską firmą SoundHound. W samochodach produkcyjnych system pojawi się nie wcześniej niż za dwa lata.

Peugeot e-LegendPeugeot e-Legend fot. Peugeot

Oficjalna prezentacja Peugeota e-Legend odbędzie się na październikowym salonie motoryzacyjnym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.