BMW Vision iNext - najbrzydszy koncept w historii BMW?

BMW odsłoniło kilka dni temu koncept Vision iNext, który ma być odpowiedzią Bawarczyków na projekty elektrycznych samochodów prezentowane przez konkurencyjne ekipy z Audi i Mercedesa.

Wygląd nowego projektu wzbudza sporo kontrowersji. Linia boczna szyb mocno nawiązuje do modelu i3, a całość postawiono na 24-calowych kołach. Nie zabrakło charakterystycznych nerek, które są jeszcze większe, ale spełniają zupełnie inne zadanie. Znajdują się w nich radary i czujniki odpowiedzialne za systemy autonomicznej jazdy.

Elektryczne i rzecz jasna autonomiczne BMW przejedzie nawet 600 km na jednym ładowaniu. Co ciekawe, kierownica nie ma w tym modelu żadnego fizycznego połączenia z kołami, a na dodatek chowa się, gdy kierowca zechce skorzystać z systemów autonomicznej jazdy.

BMW Vision iNextBMW Vision iNext fot. BMW

Projekt koncepcyjny pomieści czterech pasażerów, ale w wersji produkcyjnej może się to zmienić. Projektanci usunęli wszystkie fizyczne przyciski, a większością urządzeń steruje się za pomocą dotykowych ekranów. Polecenia będzie można wydawać poprzez gesty, asystenta głosowego lub klawisze wyświetlane dzięki projektorom.

Producent nie zdradza więcej informacji na temat modelu. Wiadomo tylko, że auto pojawi się w produkcji w 2021 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.