Audi PB 18 e-tron - Audi szykuje następcę R8? Premiera lada moment

Już podczas Pebble Beach Car Week 2018 w Kalifornii zadebiutuje koncepcyjny super samochód od Audi z napędem elektrycznym. Producent zdradza pierwsze szczegóły.

Pebble Beach Car Week to odbywające się co roku forum, na którym spotykają się miłośnicy niecodziennych, wykwintnych samochodów. Spotkać tu można nie tylko samochody zabytkowe, ale również najnowocześniejsze pojazdy studyjne i wizjonerskie rozwiązania techniczne.

Już w sierpniu w okolicach Monterey w Kalifornii zostanie zaprezentowany model Audi PB18 e-tron. Nazwa projektu odnosi się do miejsca (Pebble Beach) i daty debiutu tego modelu. Nawiązuje do zwycięzcy z Le Mans - modelu Audi R18 e-tron, którego rozwiązania techniczne były inspiracją dla wielu detali i rozwiązań w tym modelu. Za wyląd nowego projektu odpowiada studio Malibu Design Loft.

Premierę Audi PB 18 e-tron zaplanowano na 23 sierpnia 2018, o godz. 17.00, na torze wyścigowym Laguna Seca. Następnie, ten koncepcyjny samochód prezentowany będzie 24 sierpnia od godz. 8.00 do godz. 16.00 na legendarnej wystawie motoryzacyjnej “The Quail”. Audi przedstawi go ponownie na Laguna Seca 25 sierpnia w godzinach 8.30 – 18.00.

Koncepcyjne auto ujrzeć będzie można dodatkowo również w niedzielę, 26 sierpnia, na “Konkursie Elegancji - Concours d’Elegance” w Pebble Beach. Równocześnie z premierą samochodu koncepcyjnego, marka spod znaku czterech pierścieni zaprezentuje w Pebble Beach całą gamę aut zabytkowych i wyczynowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.