Singulato iS6 Electric - SUV połączony z minivanem. Nowy pomysł Chińczyków

Na salonie motoryzacyjnym w Pekinie pojawiło się wielu rodzimych producentów z ciekawymi projektami. Jednym z nich jest Singulato iS6 - elektryczny samochód łączący modę z praktycznością.

Firma Singulato nie jest jeszcze globalnym graczem, ale należy do chińskiego startupu Zhiche Auto założonego w 2014 roku w Pekinie. Na największej imprezie motoryzacyjnej w Państwie Środka zadebiutował koncept łączący cechy crossovera z przestronnością minivana.

Singulato iS6 ElectricSingulato iS6 Electric fot. Singulato

Auto wyposażono w drzwi otwierane przeciwsobnie, ale w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań zastosowano w tym przypadku słupek środkowy. W wyglądzie tylnej części nadwozia znajdziemy inspirację Range Roverem. Pojazd o długości prawie 5 metrów ma rozstaw osi wynoszący prawie 3 metry.

Singulato iS6 ElectricSingulato iS6 Electric fot. Singulato

W kabinie dominuje wielki ekran systemu multimedialnego o rozmiarze 15,6 cala. Dotykowy ekran może pracować w dwóch trybach: poziomym i pionowym. Do tego dochodzi jeszcze cyfrowa deska rozdzielcza w rozmiarze 12,3 cala.

Singulato iS6 ElectricSingulato iS6 Electric fot. Singulato

Pod maską pracują dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 349 KM i 580 Nm momentu obrotowego. Naładowane do pełna akumulatory pozwolą przejechać ok. 400 km. Auto ma być dostępne w wersji 5- lub 7-osobowej. Na pokładzie znajdziemy aż 12 portów USB, parasolki montowane w tylnych drzwiach oraz rozwiązania autonomiczne drugiego poziomu.

Czy Twoim zdaniem Singulato iS6 Electric przyjąłby się w Europie?