Nissan nie czeka na polski rząd i obniży ceny Leafa

Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych przechodzi cały proces legislacyjny, a tymczasem lider w segmencie samochodów elektrycznych robi krok w kierunku klientów. Ceny Nissana Leafa zostały obniżone o wartość akcyzy.

Importer japońskich samochodów obniżył ceny nowego Leafa o 3,1 proc. Co więcej, klienci, którzy złożą zamówienia do 31 marca (osoby prywatne i prowadzące działalność gospodarczą) otrzymają za darmo kartę RFID do sieci ładowarek Greenway z doładowaniem w wysokości 3100 zł brutto. Taka kwota wystarczy nawet na 2,5 roku korzystania z 32 ładowarek na terenie całego kraju Do 2020 roku liczba urządzeń zwiększy się do 200.

Zobacz także: Oto nowy Nissan X-Trail. Sporo zmian, ale bez rewolucji

Nissan jest nie tylko światowym, ale również polskim liderem w sprzedaży aut z napędem elektrycznym. Marka posiada ponad 50 proc. udział w segmencie, a przez ostatnie lata wyniki sprzedaży wzrosły 6-krotnie. Sprzedano 239 egzemplarzy modelu Leaf oraz 31 e-NV200.

Jeszcze wiosną na polskich ulicach pojawią się pierwsze egzemplarze modelu Leaf nowej generacji. Od momentu rozpoczęcia produkcji (październik 2017) zamówiono 12 tys. egzemplarzy. Nowy model oferuje zasięg 378 k, na jednym ładowaniu.

Nissan Leaf 2017 e-PedalNissan Leaf 2017 e-Pedal fot. Nissan

Poza tym zastosowano wiele nowych rozwiązań, jak e?Pedal, który umożliwia kierowcy ruszanie, przyspieszanie, zmniejszanie prędkości i zatrzymywanie samochodu tylko poprzez regulowanie nacisku na pedał przyspieszenia czy ProPILOT – zaawansowany system wspomagający kierowcę, automatycznie kontrolujący odległość od pojazdu poprzedzającego i utrzymujący samochód pośrodku pasa ruchu.

Na liście nowości znajdziemy także system ProPILOT Park. To funkcja umożliwiająca autonomiczne parkowanie nowego Nissana Leaf za pomocą jednego przycisku, korzystająca z zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu z czterech kamer o wysokiej rozdzielczości oraz sygnałów z 12 czujników ultradźwiękowych rozmieszczonych ze wszystkich stron pojazdu.

Czy Twoim zdaniem nowy Nissan Leaf odniesie sukces na polskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.