Shell wspiera elektryczne auta - superszybkie ładowarki na stacjach

W ciągu następnego roku Shell zamierza wybudować nowoczesne ładowarki do samochodów elektrycznych na stacjach benzynowych. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi długie podróże autami z takim napędem.

Dotychczas największą bolączką właścicieli samochodów elektrycznych był długi czas ładowania baterii, ale już niebawem to się zmieni. Shell jest jednym z pierwszych koncernów paliwowych, który dostrzega potrzebę instalowania szybkich ładowarek na stacjach benzynowych.

Dlatego w ciągu następnego roku pojawi się 80 takich urządzeń wzdłuż najważniejszych szlaków w Europie, w takich krajach jak Polska, Belgia, Wielka Brytania, Francja, Austria, Holandia, Czechy, Słowacja, Słowenia czy Węgry. Koncern Shell pracuje nad porozumieniem z BMW, Fordem, Volkswagenem i Daimlerem.

Zagraniczne źródła informują, że będą to urządzenia o mocy 350 kW, umożliwiające naładowanie akumulatorów elektrycznych w czasie od 5 do 8 minut. W podobnym czasie zatankujemy samochód tradycyjnym paliwem.

W ten sposób koncern paliwowy zamierza zabezpieczyć się przed zapowiadana przez producentów i rządy krajów ofensywą samochodów elektrycznych. Kilka miesięcy temu Francja, Wielka Brytania i Niemcy zapowiedziały zakaz produkcji i sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi. Szefowie koncernu Shell zakładają, że do 2025 roku 20 proc. marży będzie pochodziło ze sprzedaży paliw innych niż benzyna i olej napędowy.

Więcej o:
Komentarze (3)
Shell - ładowarki elektryczne na stacjach
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • doradca_instytutu_os

  0

  Cześć,
  Tak rozwinieta sieć ładowarek, stacji, w którym można pijąc kawę naładować swój elektryczny samochód naprawdę przyczyni się do rozwoju elektromobilności w Polsce.
  Co jeszcze wg Was może się do tego w najbliższych latach przyczynić?

  Tomek,
  Doradca online Instytutu Ochrony Środowiska
  elektromobilnapolska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX