Putin nie ma nic przeciwko Tesli, ale ma inny pomysł na przyszłość motoryzacji

Prezydent Rosji jest znany z zamiłowania do samochodów. Kilka dni temu wypowiedział się na temat elektrycznych aut podczas forum ekonomicznego. Pochwalił Teslę, a przy okazji zachęcił do korzystania z ekologicznych technologii.

Prezydent Rosji przemawiał wczoraj podczas forum energetycznego w Moskwie. W pewnym momencie padło pytanie, czy chciałby jeździć Teslą. Putin odpowiedział „dlaczego nie?”, po czym zripostował dziennikarza zadając mu pytanie: „Czy uważasz, że będziemy jeździć dorożkami? Nie, nie będziemy jeździć dorożkami”.

Zobacz także: Rosjanie chcą podbić europejski rynek. Łada wraca na Zachód

Poza ciętą odpowiedzią Putin powiedział, że lubi „lekkie, szybkie i wydajne” samochody elektryczne produkowane przez japońskie i amerykańskie firmy. Zaznaczył jednak, że nie uważa je za ekologiczne, ponieważ prąd służący do zasilania pochodzi najczęściej z węgla.

Prezydent Rosji uważa, że gaz ziemny jest dużo lepszym rozwiązaniem w przypadku samochodów. Wierzy, że auta zasilane w ten sposób są dużo bardziej przyjazne środowisku niż auta elektryczne. Odpowiedź nie zaskakuje - Rosja jest jednym z największych dostawców gazu ziemnego na świecie, a popyt na ten surowiec z pewnością pomógłby rosyjskiej gospodarce.

Zobacz także: Tesla Model 3 bez tajemnic. Wiemy o niej już wszystko

Władimir Putin wsiądzie niedługo do zupełnie nowego, rządowego samochodu. Prace nad Projektem Kortez cały czas trwają.

Kortez | Luksusowy SUV od PutinaKortez | Luksusowy SUV od Putina fot. Kortez

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.