Arnold Schwarzenegger w elektrycznym Hummerze

Hummer H1 to samochód, którego nieoficjalnym ambasadorem od wielu lat jest Arnold Schwarzenegger. Dawny kulturysta, aktor, a obecnie polityk zaprezentował pierwszego na świecie Hummera z napędem elektrycznym.

Firma Kreisel Electric zaprosiła Arnolda Schwarzeneggera do promocji swojego najnowszego produktu. Kilka dni temu odbyła się oficjalna prezentacja nowego centrum badawczo-rozwojowego i fabryki firmy Kreisel Electric w Austrii.

Elektryczny Hummer H1 powstał w dwa miesiące i jest wyposażony w akumulator o pojemności 100 kWh. Bateria zasila dwa silniki elektryczne, które sprawiają, że samochód ma napęd na cztery koła, a jego łączna moc to 490 KM. To wystarczy, żeby maszyna ważąca 3,3 tony przejechała 300 km i rozpędziła się do prędkości 120 km/h.

Producent elektrycznego Hummera nie zamierza produkować masowo Hummera z takim napędem, ale twórcy podkreślają, że jest to „elektrownia w skórze wilka”, która jeździ tak cicho, że nie obudzi owiec”. Sam Schwarzenegger był bardzo podekscytowany nowym samochodem. Firma Kriesel zelektryfikowała już Mercedesa Klasy G należącego do byłego gubernatora stanu Kalifornia.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.