Toyota zapowiada więcej mocnych i sportowych hybryd

Największy producent aut hybrydowych na świecie zapowiada kolejną rewolucję. Toyota zamierza produkować jeszcze więcej samochodów z napędem spalinowo-elektrycznym. Jednak tym razem priorytet kładzie na osiągi i sportowy charakter jazdy.

Już od przyszłego roku pojawi się szereg nowych modeli w gamie Toyoty. Japoński producent wsłuchał się w głosy klientów, którzy oczekują sportowych emocji, gdy pod maską pracuje ekologiczny zestaw hybrydowy. Sprzedaż samochodów z takimi napędem to w tej chwili prawie 40 procent całego wolumenu Toyoty. Tak wygląda sytuacja w Europie.

Toyota zamierza zunifikować ofertę jednostek napędowych we wszystkich modelach, dokładając nowe napędy hybrydowe o jeszcze lepszych osiągach. Dla przykładu model Auris jest dostępny z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi, a także hybrydą – ta ostatnia wersja osiąga 60 proc. całej sprzedaży. W tym wypadku Japończycy chcą konwencjonalne jednostki zestawem spalinowo-elektrycznym, ale z lepszymi osiągami.

Zapowiedzią takiego trendu jest koncepcyjna Toyota C-HR Hy-Power. Auto zadebiutowało we Frankfurcie, ale już niebawem pojawi się wersja produkcyjna. Podobne rozwiązania pojawią się w pozostałych modelach w gamie. Kierowcy mogą liczyć na wyższą moc, szybsze przyspieszenie, a do tego poprawione właściwości jezdne. Więcej szczegółów na ten temat poznamy już na początku przyszłego roku.

Czy kupując nowy samochód rozważyłbyś/-abyś auto hybrydowe?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.