Mercedes zapowiada małego elektryka. Na celowniku BMW i3?

Mercedes przymierza się do poważnego uderzenie w segment samochodów elektrycznych. Zeszłoroczny EQ Concept nie tylko zapowiadał SUV-a, a całą rodzinę aut na prąd. We Frankfurcie dołączy do niego mniejszy brat.

Niestety, Mercedes nie ujawnił jeszcze żadnych szczegółów technicznych nowego modelu. Wiemy tylko, że EQ A Concept ma być bezpośrednią zapowiedzią elektrycznego, miejskie auta, które zostanie zbudowane na nowoczesnej platformie MEA. Wydaje się, że EQ A może na rynku rzucić wyzwaniem takim samochodom jak BMW i3 i Tesla Model 3. Wszystko wskazuje na to, że będzie to klasyczny pięciodrzwiowy hatchback. Choć niektórzy spekulują, że koncept może stylistycznie nawiązywać także do coraz popularniejszych crossoverów.

SUV-a EQ Concept napędzały dwa motory elektryczne o łącznej mocy 402 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W mniejszym EQ A spodziewajmy się raczej jednego silnika i napędu na przednią oś. Drugi silnik i napęd 4x4 może się pojawić już jakiś czas po premierze w topowych odmianach modelu.

Produkcyjna wersja EQ A ma trafić do sprzedaży już w 2019 r. Prawdopodobnie będzie to pierwszy model nowej rodziny Mercedesa, który wyjedzie na drogi. W podobnym czasie do sprzedaży wejdzie także o segment większy elektryczny SUV, którego Mercedes pokazał w Paryżu w zeszłym roku.

Mercedes EQ ConceptMercedes EQ Concept fot. Mercedes

Na razie Mercedes ujawnił tylko jedno zdjęcie EQ A. Do galerii dodaliśmy jednak kilka zdjęć jego większego brata. Możemy się spodziewać, że obydwa auta będą do siebie wizualnie bardzo podobne.

Więcej o: