Skoda planuje elektryczne samochody. Znamy szczegóły

Już za kilka tygodni startuje salon motoryzacyjny we Frankfurcie, a tymczasem czeski producent zdradza pierwsze plany związane z wprowadzeniem samochodów elektrycznych na rynek.

Skoda podchodzi bardzo ambitnie do tematów związanych z przyszłością. Już niebawem w gamie modelowej pojawi się pierwszy model z napędem hybrydowym, ale marka z Mlada Boleslav ma większe ambicje. Kilka dni temu jeden z szefów odpowiedzialnych za rozwój produktów oświadczył, że Skoda przygotowuje całą flotę elektrycznych modeli. Auta spełnią wszystkie najostrzejsze wymagania narzucane przez Unię Europejską.

Nowe modele zaoferują wachlarz mocy pomiędzy 140 a 300 KM. Dodatkowo będą wyposażone w napęd na cztery koła, a najszybsze warianty będą przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie poniżej sześciu sekund. Z kolei prędkość maksymalna wyniesie 180 km/h.

Jednak najmocniejszym atutem czeskich samochodów z napędem elektrycznym będzie zasięg. Producent obiecuje 400-600 km na pełnej baterii. Dodatkowo będzie dostępna technologia szybkiego ładowania.

Elektryczna gama modelowa Skody pojawi się na rynku już pod koniec aktualnej dekady. Pełna oferta ma być dostępna do 2025 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.