Nowe Scirocco z napędem elektrycznym

Volkswagen pracuje nad zupełnie gamą samochodów z napędem elektrycznym, a przy okazji wprowadza technologię przyszłości do swoich dotychczasowych modeli. Jednym z nich będzie nowe Scirocco.

Kolejne wcielenie Volkswagena Scirocco będzie wyposażone w silnik elektryczny. Niemiecki koncern jakiś czas temu zapowiedział, że w gamie modelowej nie zabraknie „emocjonalnych” samochodów.

Nowy model powstanie na platformie MEB i będzie nadal dwudrzwiowym coupe, ale jego bryła może się nieznacznie zmienić. Niewykluczone, że samochód zaadaptuje rozwiązania stylistyczne z elektrycznej gamy modelowej I.D.

Niewiele wiadomo na temat akumulatorów, ale wstępnie mówi się o zasięgu wynoszącym 350-500 km. Nowa płyta podłogowa jest na tyle elastyczna, że pozwoli zainstalować silniki elektryczne o różnych mocach. Wstępnie mówi się o bazowej jednostce oferującej 170 KM maksymalnej mocy przekazywanej na przednią oś. Topowy model zaserwuje nawet 300 KM przekazywane na wszystkie cztery koła.

Przedstawiciele niemieckiego koncernu podpowiedzieli jakiś czas temu, że pracują nad samochodem elektrycznym, który dostarczy dużo frajdy z jazdy. Data premiery elektrycznego Scirocco nie jest jeszcze znana, ale możemy liczyć, że stanie się to na przełomie dekady.

Czy twoim zdaniem "elektryfikacja" Scirocco to dobra decyzja?
Więcej o:
Copyright © Agora SA