Mocniejsza Tesla Model 3 już za rok

Tesla Model 3 dopiero trafia do pierwszych klientów, ale już w przyszłym roku poznamy mocniejsze wcielenie samochodu elektrycznego. Elon Musk potwierdził wcześniejsze spekulacje za pośrednictwem Twittera.

W tej chwili najmocniejsza odmiana nowego Modelu 3 rozpędza się od d 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 208 km/h. Załadowana do pełna bateria pozwoli przejechać do 354 km (220 mil). Bardziej wymagający klienci będą musieli poczekać do przyszłego roku. Dopiero wtedy pojawi się mocniejsza odmiana nowej Tesli.

Takie rewelacje potwierdził sam Elon Musk, zapytany przez jednego z dziennikarzy za pośrednictwem Twittera. Zanim nowy model pojawi się w sprzedaży, amerykański producent musi sobie poradzić z "produkcyjnym piekłem" związanym z niedawną premierą modelu 3. Firma potrzebuje na to co najmniej sześciu miesięcy.

Pod maską wydajniejszej wersji możemy się spodziewać dwóch silników elektrycznych. Taki samochód rozpędzi się od 0 do 100 km/h w czasie powyżej 3 sekund, ale pozostałe parametry są na razie wielką zagadką. Możemy się spodziewać, że nowa wersja będzie kosztować co najmniej 55-60 tys. dolarów.

Czy Twoim zdaniem Tesla Model 3 zrewolucjonizuje europejskie drogi?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.