Mocniejsza Tesla Model 3 już za rok

Tesla Model 3 dopiero trafia do pierwszych klientów, ale już w przyszłym roku poznamy mocniejsze wcielenie samochodu elektrycznego. Elon Musk potwierdził wcześniejsze spekulacje za pośrednictwem Twittera.

W tej chwili najmocniejsza odmiana nowego Modelu 3 rozpędza się od d 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 208 km/h. Załadowana do pełna bateria pozwoli przejechać do 354 km (220 mil). Bardziej wymagający klienci będą musieli poczekać do przyszłego roku. Dopiero wtedy pojawi się mocniejsza odmiana nowej Tesli.

Takie rewelacje potwierdził sam Elon Musk, zapytany przez jednego z dziennikarzy za pośrednictwem Twittera. Zanim nowy model pojawi się w sprzedaży, amerykański producent musi sobie poradzić z "produkcyjnym piekłem" związanym z niedawną premierą modelu 3. Firma potrzebuje na to co najmniej sześciu miesięcy.

Pod maską wydajniejszej wersji możemy się spodziewać dwóch silników elektrycznych. Taki samochód rozpędzi się od 0 do 100 km/h w czasie powyżej 3 sekund, ale pozostałe parametry są na razie wielką zagadką. Możemy się spodziewać, że nowa wersja będzie kosztować co najmniej 55-60 tys. dolarów.

Czy Twoim zdaniem Tesla Model 3 zrewolucjonizuje europejskie drogi?
Więcej o:
Komentarze (11)
Mocniejsza Tesla Model 3 już za rok
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Marek

  Oceniono 16 razy 10

  Co za bzdura. Fachowcy z moto.pl nawet nie potrafią przeczytać co aktualnie oferuje Tesla. Może ja Was wyręczę: aktualnie w produkcji jest mocniejsza wersja, zasięg 310 mil, 0-100 5.1s, maksymakna prędkość: 224km/h. To własnie słabsza wersja będzie dostępna niebawem, ale nie za rok tylko na przełomie roku... Skąd Wy te informacje bierzecie?

 • Zyzio Boryzio

  Oceniono 10 razy 8

  "Taki samochód rozpędzi się od 0 do 100 km/h w czasie powyżej 3 sekund"
  Na przykład w 55 sekund...
  To tak jak w duracell.. Działają do 8 razy dłużej... Na przykład 3 razy dłużej...

 • chris rhode

  Oceniono 1 raz 1

  To świadczy o tym że dziennikarze moto.pl mają w dupie swoich czytelników. Od co najmniej 17 godzin nikt się tym artykułem nie interesuje. Co za żenada. I oczywiście nie da się do was w żaden sposób przemówić . Ja osobiście zadam przeprosin na Twitterze, łatwo mnie znaleźć. Jak tego nie zrobicie to zwrócę się waszych bossów, może powinni zatrudnić kogoś kto nas, czytelników, szanuje.

 • Gość: jasio

  Oceniono 8 razy 0

  Ależ ta technologia się wlecze W XIX w jeździły po NJ jako taksówki Na początku XX Porsche produkował je w wersji luksusowej i jako pierwszy hybrydy Co ciekawe nie miały dużo mniejszego zasięgu W latach 60 sprzedawali w USA samochody Renault przerobione na elektryczne a w latach 70 były już Datsuny ( i nie tylko ) o osiągach Tesli a za komuny przywoziły mi węgiel i to był dopiero czad

 • Gość: fgfg

  Oceniono 8 razy 0

  vag nie płaci to sie nie przyłozyli

 • Gość: anon

  Oceniono 11 razy -7

  Bzdety, może byście sprawdzili o czym piszecie? Jaka "najmocniejsza? "W tej chwili najmocniejsza odmiana nowego Modelu 3 rozpędza się od d 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 208 km/h. Załadowana do pełna bateria pozwoli przejechać do 354 km (220 mil)."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX