Audi Q4 E-Tron Concept - najpiękniejszy crossover zasilany prądem

Na razie jest tylko wytworem wyobraźni projektantów, ale już niebawem może trafić do produkcji. W sieci pojawił się intrygujący projekt, który otworzy nowy rozdział w historii samochodów elektrycznych.

Audi pracuje nad zupełnie nową gamą SUV-ów, która zapoczątkował model E-Tron Sportback odsłonięty na początku tego roku. Auto pojawi się w produkcji dopiero w 2019 roku, ale od momentu premiery inspiruje projektantów samochodowych.

W sieci pojawiły się wizualizacje przygotowane przez Lorenzo Mariottiego, który przygotował własną interpretację modelu Q4 E-Tron. To typowy SUV o nadwoziu coupe o bardzo muskularnych kształtach. Projektant skupił się na zmaksymalizowaniu przestrzeni w kabinie, dlatego wielkie koła powędrowały do krawędzi nadwozia pozostawiając niewielkie zwisy z przodu i z tyłu.

Oczywiście w wyglądzie nadwozia nie mogło zabraknąć kilku charakterystycznych elementów z innych modeli Audi. Mamy tutaj na myśli osłonę chłodnicy w stylu Singleframe oraz lamp wykorzystujących laserowe diody LED. Podobnie jak koncepcyjny E-Tron Sportback czy Q8, auto nie posiada klasycznych klamek oraz lusterek schowanych w obudowie. Dzięki temu profil nadwozia ma bardzo "czysty" wygląd. Drzwi można otworzyć po wciśnięciu przycisku ukrytego w słupku B.

Koncepcyjny model Q4 E-Tron wyposażono w pneumatyczne zawieszenie z regulowanym prześwitem. Dzięki temu dynamicznie wyglądający SUV poradzi sobie w sytuacji, gdy zabraknie asfaltu.

Póki co, regularna wersja Audi Q4 zadebiutuje już w przyszłym roku. Na razie niewiele wiemy na temat wyglądu nowego samochodu, ale możemy się spodziewać, że będzie zbliżony do wyglądu Q3.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.