Tesla może zacząć się bać? Volkswagen planuje dwa modele elektryczne

Koncern z Wolfsburga przełożył wajchę z silników wysokoprężnych na napędy elektryczne. Niedługo czeka nas ofensywa samochodów ze znaczkiem VW zasilanych z gniazdka, a tymczasem pierwsze w kolejce są dwa sedany.

Volkswagen zapowiada mocną ofensywę samochodów elektrycznych. Do tej pory usłyszeliśmy o dedykowanej submarce I.D., pod którą będą zebrane samochody z napędem elektrycznym. Padły takie nazwy jak Buzz, Crozz oraz Hatch, ale są to na razie koncepty.

Kilka dni temu w sieci pojawiły sie informacje na temat dwóch tajemniczych modeli o nadwoziu sedan, które będą wykorzystywać platformę I.D. Niemiecki producent zorganizował specjalny event, podczas którego prezentował plany dotyczące samochodów elektrycznych. Oprócz wspomnianych modeli, możemy się spodziewać kolejnych wersji z popularnego segmentu SUV.

Wszystkie modele z serii I.D. powstają na płycie podłogowej MEB, czyli dedykowanej platformie dla całej  grupy VW. Możemy się spodziewać, że skorzystają z niej marki wchodzące w skład koncernu VW: Audi, Seat i Skoda.

Debiut pierwszego samochodu z tej serii zaplanowano na 2020 rok. Ma to być produkcyjna wersja modelu I.D. Concept prezentowanego podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu. W kolejce ustawia się już I.D. Crozz, który zadebiutował podczas motoryzacyjnego show w Szanghaju, a  trzecią premierą będzie I.D. Buzz. W ostatnim czasie wyciekły dokumenty, z których wynika, że kolejne modele z serii to I.D. Aeroe oraz I.D. Lounge.

Czy Twoim zdaniem Volkswagen zdominuje segment elektrycznych samochodów?
Więcej o:
Copyright © Agora SA