Elektryczne Subaru już za trzy lata

Samochody o napędzie elektrycznym stają się coraz bardziej popularne - to nie ulega wątpliwości. Dlatego coraz więcej producentów interesuje się nowoczesną technologią. Do tej listy dołącza Subaru.

Pierwszy samochód elektryczny od Subaru zadebiutuje w 2021 roku, Na razie producent nie jest zbyt wylewny na temat projektu, ale wiadomo, że konstrukcja będzie oparta na bazie płyty Global Platform, którą wykorzystano do budowy nowej Imprezy.

Niewykluczone, że samochód elektryczny powstanie właśnie na bazie tego modelu. Wszystko w imię obniżania kosztów produkcji. Projekt jest na razie we wczesnym stadium rozwoju, dlatego ciężko mówić na temat osiągów czy zasięgu akumulatora. Na pewno można się spodziewać, że producent zachowa kluczową cechę, z której znane są modele Subaru, czyli napęd na cztery koła.

Oprócz tego japoński producent zamierza wdrożyć do swoich samochodów napęd hybrydowy. Pierwszych modele z układem spalinowo-elektrycznym pod maską możemy się spodziewać już w 2018 roku. Rok później dołączy do nich kolejna generacja silników typu bokser wspomaganych przez turbodoładowanie. Będą mniejsze i wydajniejsze niż dotychczasowe wersje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.