Polacy pokochali Teslę? Liczba rejestracji cały czas rośnie

Tesla nie posiada jeszcze w Polsce oficjalnego przedstawicielstwa, ale to nie przeszkadza w zainteresowaniu elektrycznymi samochodami. Liczba zarejestrowanych egzemplarzy cały czas rośnie.

Według najnowszych danych opublikowanych przez IBRM Samar, pochodzących z Centralnej Ewidencji Pojazdów, na koniec 2016 roku liczba zarejestrowanych Tesli w Polsce wynosiła 147 egzemplarzy. Najpopularniejszym samochodem jest Model S (124 sztuki), którego udział to 85 proc. Zaraz po nim w rankingu znalazły się: Model X (20 sztuk) oraz Roadster (3 sztuki). Ten ostatni model nawiązuje do niezbyt udanych początków firmy i bazuje jeszcze na Lotusie Elise.

Liczba rejestracji w samym 2016 roku wynosiła 92 egzemplarze, a w tym roku zarejestrowano już 55 egzemplarzy. Według analityków Samar, do 2017 roku liczba z pewnością przekroczy 200 sztuk.

Przełomowym momentem może być wprowadzenie na rynek Modelu 3, który powinien się pojawić jeszcze w tym roku. To zapowiadany przez Elona Muska samochód elektryczny „dla ludu”.

Kalifornijski producent nie ujawnił jeszcze szczegółowej specyfikacji na temat nowego samochodu. W sieci są dostępne pierwsze zdjęcia wyglądu zewnętrznego, a ostatnio udało się przyłapać auto z bliska i zajrzeć do wnętrza kabiny. Jedyne oficjalne dane podawane przez Teslę to czas przyspieszenia od 0 do 60 mph wynoszący poniżej sześciu sekund. Maksymalny zasięg akumulatorów to 346 km. Nowy model ma być wyposażony w semi-autonomiczną technologię zapewniającą wysoki poziom bezpieczeństwa.

Więcej o:
Komentarze (16)
Polacy pokochali Teslę? Liczba rejestracji cały czas rośnie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hiszpan25

  Oceniono 25 razy 21

  jesli w niemal 38.000.000 kraju 100-200szt sprzedanego auta to znak ze kierowcy go pokochali to nie mam wiecej pytan...

 • Gość: h2o

  Oceniono 8 razy 8

  zakochanie to stan przejściowy, spoko...

 • marych

  Oceniono 7 razy 3

  w cywilizowanych krajach w każdej wiosce są ładowarki, za to w stolicy Wolski mamy aż ...trzy

 • Gość: Chudy

  Oceniono 4 razy 2

  Tylko dla milionerów nie ...

 • grzegorzsrx

  Oceniono 2 razy 0

  kiedy w koncu przestanie sie wlaczac ten film z flipem i flapem ?

 • Gość: jacek

  Oceniono 9 razy -1

  Ku..., Boner, zmień zawód.

 • Gość: BMWiarz

  Oceniono 16 razy -2

  a ile w polsce mamy skód? bo sadzac po ilosci bereciarzy na ulicach to pewnie z 10 mln sztk

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX