Piek這 zamarz這! Ford zapowiada elektrycznego F-150

Elektryczne szale雟two ogarnia coraz wi璚ej producent闚. Do og鏊nego trendu do陰cza Ford, kt鏎y zamiera wprowadzi do sprzeda篡 elektrycznego pickupa. Czy taki samoch鏚 ma w og鏊e sens?

Podczas wywiadu dla serwisu Yahoo, Raj Nair, dyrektor zarządzający marki Ford, odpowiedzialny za technologie zdradził, że marka spod znaku błękitnego owalu wprowadzi na rynek hybrydową wersję pickupa F-150. Samochód zadebiutuje jeszcze przed końcem dekady. To nie koniec niespodzianek, ponieważ niedługo potem dołączy elektryczna wersja popularnego pickupa. Ford rozważał wprowadzenie takiego modelu już od dłuższego czasu, ale odpowiednie decyzje w tej kwestii zapadły niedawno. Amerykański producent traktuje napęd elektryczny jako dodatek do standardowej gamy.

Elektryczne pickupy mają sens, ponieważ jednostka elektryczna oferuje wysoki moment obrotowy dostępny praktycznie od zera, co znacząco zwiększa uciąg, a do tego ma znaczenie, gdy samochód jest mocno załadowany.

Żaden z konkurencyjnych producentów samochod闚 nie zdecydował się jeszcze na wprowadzenie takiej technologii pod maskę pickupa. Na rynku pojawił się niedawno startup Workhorse, który zajmie się popularyzacją takich aut, ale na horyzoncie jest jeszcze Tesla mówiąca o takim aucie już od jakiegoś czasu.

Czy Twoim zdaniem na ameryka雟kim rynku jest miejsce dla elektrycznego Forda F-150?
Wi璚ej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.