Volkswagen I.D. Concept | Elektryczna niespodzianka

Już jesienią na targach we Frankfurcie Volkswagen zaprezentuje nowy samochód o napędzie elektrycznym. W sieci pojawiły się już pierwsze przecieki na temat sedana

Pierwsza wzmianka o elektrycznym hatchbacku pojawiła się w zeszłym roku, gdy Volkswagen pokazał zdjęcia koncepcyjnego modelu I.D. (widoczny na zdjęciach) o nadwoziu typu hatchback. Kilka miesięcy później dołączył do niego minivan I.D. Buzz. Już za kilka tygodni na imprezie w Szanghaju dołączy do tego zestawu przedstawiciel segmentu SUV.

Nowy sedan ma nawiązywać stylistyką do pozostałych modeli. Możemy się spodziewać opływowych kształtów, lamp w technologii LED oraz podświetlanego logotypu VW na pokrywie chłodnicy. Szefowie koncernu nie zdradzają szczegółów na temat nowego modelu, ale podkreślają, że będzie „niespodzianką”.

Niemiecki koncern mocno stawia na technologię elektryczną, dlatego możemy się spodziewać wielu premier na przestrzeni następnych kilkunastu miesięcy. Specjalnie na te potrzeby opracowano płytę podłogową MEB przeznaczoną wyłącznie dla samochodów elektrycznych. Pierwszy produkcyjny model na bazie tej konstrukcji zadebiutuje w 2020 roku.

Producent z Wolfsburga liczy, że w ciągu następnej dekady sprzeda ponad milion samochodów elektrycznych. Niewykluczone, że z tych rozwiązań skorzystają także inne marki należące do grupy, jak Audi, Skoda czy Seat.

Więcej o:
Komentarze (3)
Volkswagen I.D. Concept | Elektryczna niespodzianka
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: kuba

    Oceniono 5 razy 3

    1 mln EV do 2030 r to bardzo mało w stosunku do Tesli która następnym roku powinna sprzedać ok 400 tyś. To pokazuje ze albo wielkie koncerny nie uwierzyły w rynek albo przespaly kilka ostatnich lat i próbują nadrobić.

  • ewb1

    0

    Ale VW w trakcie następnej dekady sprzeda ponad 130 mln pojazdów, tylko 1 mln. Elektrycznych, niemożliwe moim zdaniem, aby zakładali tylko 0,7% udziału aut elektrycznych i budowali dla nich dedykowaną platformę technologiczną. Prawdopodobnie dziennikarz nie odrobił lekcji domowej. Pamiętajmy Tesla w latach 2020-30 ma zamiar sprzedać grubo ponad 10 mln. aut elektrycznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX