Volkswagen Crafter | Wersja elektryczna w planach

Koncern z Wolfsburga powoli przestawia moce produkcyjne z silników wysokoprężnych na napęd elektryczny. Dotyczy to również samochodów użytkowych. Już niebawem zobaczymy na ulicach Craftera napędzanego prądem

Taki ruch nie powinien być zaskoczeniem, ponieważ Volkswagen zaprezentował w zeszłym roku na targach w Hanowerze koncepcyjny model "e-Crafter". Przedstawiciele niemieckiego koncernu zapewniali, że projekt jest na etapie przedprodukcyjnym, a jego premiera odbędzie się właśnie w tym roku.

Wszystko wskazuje na to, że Volkswagen dotrzyma słowa i elektryczny Crafter szybko pojawi się na ulicach. Jakiś czas temu koncern zarezerwował znaki towarowe dla nazw: Allsider, Duo Motion oraz Twin Motion. Przynajmniej dwie z nich odnoszą się do rodzaju napędu. Prawdopodobnie chodzi o wersję hybrydową i hybrydową typu plug-in.

W wersji produkcyjnej samochód otrzyma nazwę E-Transporter. Pod maską konceptu zamontowano silnik o mocy 134 KM i 290 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W podłodze przestrzeni podłogowej skrywa się akumulator litowo-jonowy o pojemności 43 kWh, który zapewnia 200 km jazdy, ale inżynierowie pracują nad zwiększeniem zasięgu do 400 km. W ciągu 45 minut będzie można naładować akumulatory do poziomu 80 proc.

Przedstawiciele niemieckiego producenta zapowiadają, że pierwsze egzemplarze elektrycznego Craftera trafią w ręce klientów jeszcze w tym roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.