Toyota | 10 milionów hybryd

Właśnie mija dwadzieścia lat odkąd zadebiutowała Toyota Prius. Od tamtego czasu sporo się zmieniło. Japoński producent oferuje w gamie 34 modele z napędem spalinowo-elektrycznym, a po całym świecie jeździ już 10 milionów takich samochodów

Toyota straciła koronę najlepiej sprzedającego się producenta samochodów na rzecz Volkswagena. Różnica wyniosła zaledwie 100 tys. egzemplarzy, ale japoński producent jest nadal liderem w produkcji i sprzedaży aut hybrydowych. Do końca zeszłego roku sprzedano w sumie 10,05 mln egzemplarzy aut z takim napędem.

Wszystko zaczęło się w grudniu 1997 roku, kiedy pojawił się Prius - pierwszy na świecie produkowany masowo samochód z napędem hybrydowym. W tej chwili w salonach możemy oglądać czwartą generację tego modelu, która powstała na nowoczesnej płycie podłogowej TNGA. W ciągu dziewięciu miesięcy od premiery samochód pomógł przebić barierę 9 milionów sprzedanych aut hybrydowych, a kilka miesięcy później przekroczono kolejny kamień milowy.

W aktualnej ofercie japońskiego producenta znajdują się 34 modele z takim napędem, włączając w to warianty i submodele. Auta są dostępne na terenie 90 rynków na całym świecie. Według szacunków Toyoty hybrydowe samochody pozwoliły zaoszczędzić 29 mln kilolitrów benzyny, co daje ponad 77 mln ton szkodliwego CO2, które nie pojawiło się w atmosferze. 

Czy twoim zdaniem hybrydy to dobra alternatywa dla diesli?
Więcej o:
Komentarze (9)
Toyota | 10 milionów hybryd
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jck12

  Oceniono 4 razy 2

  Żeby to jeszcze wyglądało jak normalny samochód. Czy "elektryczne" wzornictwo zawsze musi być tak "oryginalne".

 • Gość: malwina

  Oceniono 1 raz 1

  to już jest niezła ilość i coś można powiedzieć na ten temat. mi się toyotowskie hybrydy podobają bardzo. jestem na tak, jeśli chodzi o priusa, więc umówiłam sobie jazdę próbną w salonie toyoty na czerniakowskiej. przy warszawskich korkach liczę na oszczędność takim autem.

 • Gość: Florek

  Oceniono 1 raz 1

  Mnie się akurat Priusy bardzo podobają. Po pierwsze to najbardziej dopracowane samochody hybrydowe na rynku a po drugie zaprojektowane są w sposób bardzo nowoczesny i przyciągający wzrok. Przynajmniej takim samochodem można się wyróżnić na drodze. Jednak wygląd to kwestia gustu a jakość jest najważniejsza.

 • Gość: Styku

  0

  Jeśli miałbym kupić hybrydę to wybrałbym właśnie Toyotę. Japończycy latami udoskonalali ten rodzaj napędu podczas gdy konkurencja nawet nie myślała, że te pomysły się mogą przyjąć. Dziś Priusy czy Aurisy odnotowują rekordowe zainteresowanie a konkurencja przeciera oczy.

 • Gość: Perek

  0

  Toyota przeszła długą drogę od pierwszego Priusa do dziś gdy ma całą gamę samochodów z napędem hybrydowym. I choć początki według mnie nie były zbyt obiecujące to jednak teraz ich hybrydy podbijają cały świat a sprzedaż jak widać z roku na rok rośnie. Inne koncerny trochę za późno się obudziły i teraz próbują gonić choć ciągle są w tyle. Kiedyś również patrzyłem na te technologie sceptycznym okiem a teraz najprawdopodobniej kupię Aurisa. Świat idzie do przodu.

 • Gość: endriu

  0

  Co do wyglądu, mnie akurat się podoba. A środeczek bardzo wygodny. W korkach się dobrze spisuje, bo jest cichy i człowiek nie kończy dnia z bólem głowy od hałasu w aucie.

 • Gość: Pawels

  Oceniono 2 razy 0

  Hybrydy chciał nie chciał są przyszłością, widać to na przykład w wypożyczalniach samochodów, gdzie takich autek pojawia się z roku na rok więcej. Na drogach również ich liczba rośnie. Ja sam pożyczam samochody w Panek i korzystam chętnie z takich własnie modeli, choć akurat Priusa nie mają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX