Tesla | Ruszyła produkcja w Gigafactory

Amerykański producent samochodów elektrycznych wkracza w kolejny etap rozwoju. Tesla Motors ogłosiła rozpoczęcie masowej produkcji akumulatorów litowo-jonowych w fabryce Gigafactory położonej w stanie Nevada

Partnerem amerykańskiej spółki jest japoński Panasonic działający od lat w branży elektronicznej. Nowa fabryka zajmuje się produkcją cel akumulatorów, które będą wykorzystywane w produktach Tesli, które magazynują energię.

Cele amerykańskiego producenta są bardzo ambitne. Już w przyszłym roku Gigafactory wyprodukuje akumulatory o łącznej pojemności 35 GWh. Tyle samo wynosi energia wszystkich akumulatorów, które są produkowane na całym świecie.

W najbliższej przyszłości fabryka będzie dostarczać akumulatory do najnowszego Modelu 3, którego sprzedaż i produkcja ruszą jeszcze w tym roku. Amerykański producent mocno liczy na ten samochód. Rocznie chce sprzedawać nawet 500 tys. egzemplarzy, a cena bazowa wyniesie 35 tys. dolarów - o połowę mniej niż Model S. Żeby cała produkcja była dla Tesli opłacalna, konieczne było uruchomienie produkcji tańszych akumulatorów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.