Targi CES | Premiera Eli ZEO Electric City Car

Już za kilka dni ruszają targi elektroniki użytkowej CES, na których nie zabraknie przedstawicieli ze świata motoryzacji. Jedną z premier będzie miejski samochód elektryczny, który ma być konkurencją dla Renault Twizy i Smarta ForTwo

Nad samochodem o nazwie Eli ZERO pracuje firma będąca startupem. Z wyglądu przypomina trochę Renault Twizy, ale został wyposażony w tradycyjne drzwi i okna. Producent nie zdradza rozmiarów, ale wygląda na trochę mniejszy niż Smart ForTwo, z którym będzie konkurować. Auto powstało z myślą o mieszkańcach dużych, zatłoczonych aglomeracji. Spełni się także w roli samochodu służącego do dojazdów z przedmieścia do centrum.

Oprócz kierowcy w kabinie zmieści się jeszcze jeden pasażer. Widoczność będzie bardzo dobra za sprawą szerokiej przedniej szyby zachodzącej aż po sufit. Model ZERO został wyposażony w światła do jazdy dziennej w technologii LED.

Producent nie ujawnił jeszcze oficjalnych informacji na temat osiągów i zasięgu napędu elektrycznego, ale zdradziły go szczegóły prezentowane na zdjęciach. Fotografia przedstawiająca deskę rozdzielczą pokazuje, że 40 proc. naładowania wystarczy do przejechania 289 kilometrów. To oznacza, że akumulator naładowany do pełna pozwoli przejechać nawet 600 km. Jednak patrząc na gabaryty tego pojazdu nie wydaje się możliwym, aby pomieścił tak dużą baterię.

Eli ZEO Electric City CarEli ZEO Electric City Car Eli ZEO Electric City Car

Więcej na temat Eli ZERO dowiemy się już za kilka dni podczas targów CES w Las Vegas. Podczas imprezy zadebiutuje też długo oczekiwany crossover Faraday Future, który może mocno namieszać w segmencie.

Czy Twoim zdaniem przyszłość miejskich samochodów należy do takich aut?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.