WM Motors | Auta elektryczne w rozsądnej cenie

Samochody elektryczne to bardzo dynamicznie rozwijający się kierunek. Jednak nadal brakuje globalnego producenta, który wdroży nowoczesną technologię w bardzo przystępnej cenie. Na horyzoncie pojawił się właśnie nowy producent

Rok temu Freeman Shen, były szef chińskiego oddziału Volvo założył firmę WM, której skrót oznacza Weltmesiter. Nazwa może się kojarzyć z mało znaną amerykańską firmą działającą w sektorze motoryzacyjnym, ale to zupełnie nowy projekt.

Założeniem WM Motors jest stworzenie gamy tanich samochodów elektrycznych, które będą w zasięgu ręki nawet bez rządowych dopłat. W listopadzie firma zainwestowała miliard dolarów w nowoczesną fabrykę na terenie Chin. Pierwsze modele pojawią się już w 2018 roku. Firma zakłada, że przez następnych siedem lat, każdego roku, zaprezentuje nowy model.

Jak dotąd firma ujawniła swoje auta wyłącznie w wersji koncepcyjnej. Na początek zaprezentowano minivana, drugi był SUV, trzecie to kombi z podwyższonym prześwitem, a czwarty model to sedan. Nad wyglądem wszystkich projektów czuwał Sam Sun, główny designer marki.

Producent nie zdradził informacji na temat jednostek napędowych i rozwiązań. Wiadomo tylko tyle, że samochody od WM Motors będą wyposażone w technologie korzystające z dostępu do Internetu, podobnie jak zaprezentowane niedawno modele nowej marki Lynk & Co.

Więcej o:
Komentarze (25)
Ładne, nowe i tanie samochody elektryczne
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hiszpan25

  Oceniono 11 razy 5

  w przypadku auta elektrycznego to akurat naped decyduje o powodzeniu lub porazce na rynku... powodzeniem ciesza sie Tesle bo daja zasieg podobny do aut spalinowych. a reszta? hmmm sprzedaje sie jakby gorzej... ale ile aut do jazdy po miescie potrzeba ludziom? a zasieg rzedu 50-100km powoduje ze takie auto w trase sie nie nadaje...

 • wpm1

  Oceniono 2 razy 2

  Dopóki czas ładowania aut elektrycznych nie zostanie sprowadzony do kilku minut i będzie polegał po prostu na automatycznej wymianie baterii, elektryki na rynku nie zaskoczą.

 • year68

  Oceniono 2 razy 2

  A już myślałem że ta nowa i tania marka dla Kowalskiego, to jeansy Odry.

 • my_kroolik

  Oceniono 7 razy 1

  Rozwalają mnie goście, którzy wierzą w takie brednie. Za miliard dolarów, można opracować pół płyty podłogowej jednego modelu. A co z resztą? Ukradnie się, jak to mają w zwyczaju Chińczycy? I co się dostanie w zamian? Auto o konstrukcji sprzed 30 lat, z karoserią, w której szczeliny można włożyć pięść i z silnikiem od Zelmera? No bo niby jakim cudem nowoczesne auta miałyby być o połowę tańsze? Marża wielkich koncernów, to maks kilkaset dolarów na sztuce i to w dobrych latach . Według mnie facet robi sobie PR, żeby zgarnąć kasę i rozłożyć bezradnie ręce - no nie udało się, przepraszam.

 • kapre

  0

  Nå razie to tylko photoshopowane mitsu, wydmuszka dø wydojenia kasy a nie firma

 • Gość: 3er fan

  0

  Ja tam zawsze będę pomykał moją bunią w dresiku!

 • kimdongun

  Oceniono 1 raz -1

  Weltmesiter?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX