BMW iNext | Co dalej z submarką "i"?

Bawarski producent zamierza rozwijać gamę modelową elektrycznych i hybrydowych modeli skupionych pod logo submarki "i". W najbliższym czasie dołączy do nich zupełnie nowy samochód

BMW zapowiada, że za w ciągu najbliższych pięciu lat pojawi się kolejny model w gamie „i”. Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat tego modelu, poza tym, że skrywa się pod nazwą „i20”, ale docelowo otrzyma nazwę i5 lub i6.

Auto będzie napędzane przez silnik elektryczny, a do tego zaoferuje autonomiczne rozwiązania. Samochód nie będzie spełniać wymogów najwyższego poziomu autonomiczności, ale z pewnością zaoferuje udogodnienia podobne do tych znanych chociażby z Tesli.

Szkice patentowe BMW i5Szkice patentowe BMW i5 Szkice patentowe BMW i5

Nadchodzący model powstanie na zupełnie nowej płycie podłogowej, zbudowanej z połączenia lekkich i wytrzymałych materiałów takich jak aluminium, stal i włókno węglowe. i5/i6 będzie trochę większe od i3. Poza tym ma być maksymalnie funkcjonalne. BMW chce w ten sposób zainteresować rodziny posiadające dzieci.

Premiera tego modelu zaplanowana jest na 2021 rok. BMW zostało w ostatnim czasie mocno skrytykowane za spóźnione i mało praktyczne podejście do ekologicznej marki „i”. Nowy model z pewnością pozwolili zaistnieć Bawarczykom w tzw. mainstreamie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.