Infiniti | Elektryczny model jest już w drodze?

Od kilku lat Infiniti przymierza się do wejścia w segment samochodów elektrycznych. Do premiery takiego modelu pozostało jeszcze trochę czasu, ale znamy już pierwsze szczegóły

Pierwsze wzmianki o takim modelu pojawiły się w 2012 roku. Japoński producent pokazał wtedy czterodrzwiowy koncept LE. Auto wykorzystywało rozwiązania pochodzące z Nissana Leaf. Silnik elektryczny rozwijał 134 KM mocy i dysponował momentem obrotowym o wartości 325 Nm. Nieco później pokazano Emerg-e, który zachwycał widzów w Genewie i Nowym Jorku. Ten z kolei miał pod maską jednostkę o mocy 400 KM zasilaną akumulatorem.

Od tamtego czasu Infiniti nie poruszało zbyt mocno kwestii związanych z samochodami elektrycznymi. W końcu jednak zrobi ten pierwszy, duży krok. Japończycy chcą zaistnieć na rynku chińskim, gdzie zainteresowanie autami elektrycznymi jest większe niż w Stanach Zjednoczonych.

Dlatego nowy model powstanie przede wszystkim z myślą o klientach pochodzących z Państwa Środka i tam będzie miał swoją premierę. Dopiero później możemy się spodziewać ekspansji na Starym Kontynencie i Ameryce Północnej. Kiedy to nastąpi? Szefowie Infiniti mówią w kuluarach, że „bardzo szybko”.

Więcej o: