BMW | Kolejne "elektryki" w drodze 

BMW podkręca obroty w temacie samochodów elektrycznych. Producent z Bawarii zapowiedział, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać dwóch ważnych premier, które mają zagrozić Tesli

Kilka tygodni temu odbyło się spotkanie na najwyższym szczeblu w BMW. Producent z Monachium zadecydował o bardziej intensywnym rozwijaniu gamy samochodów elektrycznych. Niemcy zamierzają rywalizować z marką Tesla wprowadzając modele w tych samych segmentach.

W pełni elektryczne BMW Serii 3 wejdzie na rynek nie wcześniej niż w 2019 roku. Auto będzie konkurować z Teslą Model 3, na którą czekają już setki tysięcy klientów, którzy wpłacili zaliczki. Auto powstanie na tej samej płycie podłogowej, co aktualny model. Obecność akumulatorów będzie wymagała zmian w zakresie zawieszenia. Tylnonapędowa wersja będzie dysponować mocą 315 KM, natomiast wariant napędzany na wszystkie koła będzie oferował 402 KM.

BMW i3BMW i3 fot. BMW

Na rynku pojawi się jeszcze jeden model w gamie, który będzie bezpośrednim konkurentem Tesli Model S. Samochód o nadwoziu coupe trafi pomiędzy Serię 5 a Serię 7. BMW podobnie jak producent z Kalifornii zamierza oferować kilka wersji różniących się pojemnością baterii. Największa, o pojemności 90 kWh powinna zapewnić zasięg 600 km.

W zestawieniu nadchodzących modeli nie mogło zabraknąć elektrycznego SUV-a. BMW jakiś czas temu potwierdziło prace nad modelem X3 zasilanym prądem. Taki samochód pojawi się na rynku pod koniec 2018 roku. Auto ma odebrać klientów Tesli Model X, ale za chwile w tym segmencie zacznie robić się ciasno, ponieważ Audi zapowiedziało model E-Tron.

Producent z Monachium nie zamierza rezygnować z submarki "i". W przyszłym roku pojawi się model i3 z powiększonymi akumulatorami. Wersja i8 będzie dostępna w wariancie ze otwieranym dachem. W przyszłym roku pojawi się mocniejszy wariant dysponujący mocą około 420 KM.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.