BMW | Elektryczna przyszłość marki

Mercedes i Volkswagen ogłosiły w ostatnim czasie poważne plany poszerzenia oferty samochodów elektrycznych. Do tego grona dołącza jeszcze BMW, które przygotowuje kilka propozycji na następne lata

Bawarski producent powiększa gamę modelową o nowe modele zasilane prądem. W najbliższym czasie możemy się spodziewać nowej generacji X3 oraz kilku modeli od MINI. Przedstawiciele producenta z Monachium na razie milczą na ten temat, ale zagraniczni informatorzy potwierdzają donosy.

Inżynierowie BMW pracują intensywnie nad nową generacją modelu X3. Nowe wcielenie crossovera pojawi się na rynku już pod koniec przyszłego roku. Auto zbudowane na nowej płycie podłogowej będzie umożliwiało instalację silnika elektrycznego oraz akumulatorów. Taki model powinien się pojawić niedługo po premierze wersji zasilanej w sposób klasyczny.

W przypadku MINI temat ciągnie się już od 2008 roku. Producent wprowadził wtedy na rynek model z napędem elektrycznym, który był dostępny tylko dla wybranych w ramach leasingu. Jak na tamte czasy zasięg wynoszący 240 km był całkiem niezłym wynikiem. Auto cieszyło się sporą popularnością i zebrało pozytywne opinie.

BMW i8BMW i8 fot. BMW

Koncern BMW podchodzi bardzo ostrożnie do tematu samochodów elektrycznych. Podczas targów w Paryżu pojawił się tylko jeden z najważniejszych menedżerów marki podczas gdy reszta uczestniczyła w spotkaniu na najwyższym szczeblu dotyczącym strategii odnośnie aut z napędem elektrycznym. Innym problemem marki jest spadek sprzedaży modeli i3 oraz i8.

Tymczasem najwięksi konkurenci BMW nie wahają się inwestowania w technologię przyszłości. Mercedes pokazał w Paryżu koncept Generation EQ, a Volkswagen zapowiedział najbliższą przyszłość pod znakiem modelu ID Concept.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.