Tesla | Klienci pozywają markę

Ponad stu klientów Tesli w Norwegii postanowiło pozwać producenta elektrycznych samochodów za łamanie praw konsumenckich. Podobno Model S nie jest tak szybki, jak obiecuje Elon Musk

W sumie zebrało się 126 właścicieli Tesli Model S P85D, którzy odkryli, że ich samochody zamiast obiecywanych 691 KM dostarczają jedynie 469 KM. Prawnik reprezentujący grupę potwierdził te doniesienia, dodając, że zbyt mała moc generowana przez silniki elektryczne wpływa na osiągi samochodu. W efekcie odbiegają one od wyników podawanych w katalogu przez producenta.

Różnice w mocy to żadna nowość. Pierwsze wzmianki na ten temat pojawiły się już rok temu, gdy samochód zadebiutował. W przypadku modelu P85D producent podawał łączną zsumowaną moc obu jednostek. Przy normalnym użytkowaniu trzeba wziąć pod uwagę szereg innych parametrów takich jak choćby poziom naładowania baterii, który może wpłynąć na końcową moc generowaną przez silnik. Tesla Model S w najmocniejszej wersji P85D oferuje specjalny tryb jazdy, tzw. Ludicrous Mode. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa w tym przypadku 3,3 sekundy.

Tesla odrzuca roszczenia podawane przez norweskich klientów, twierdząc że pomiary przeprowadzono zgodnie ze wszystkimi wytycznymi obowiązującymi w Europie.

Więcej o:
Komentarze (5)
Tesla | Klienci pozywają markę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: bateryjka

  Oceniono 2 razy 2

  a mogli by podawac "maksymalna moc" od 100KM do 400KM i nie bylo by pozwow, ale takie klamstwa bardziej sie oplacaja jak 691KM kiedys tam w laboratorium

 • fragles102

  Oceniono 3 razy 1

  ooo wiedziałem że obrońca tesli POjawi sie na forum
  propagandy cześc dalszy

 • Gość: Taki jeden

  0

  Norwegia to zimny kraj a wyraźnie jest zaznaczone, że na osiągi i zasięg ma wpływ temperatura otoczenia, która im niższa, tym gorzej dla samochodu. Optymalna temperatura to ponad 30 lub nawet 40 stopni. Niech się nie dziwią, w końcu to elektryk.

 • moskwa80

  Oceniono 5 razy -1

  trzeba było kupić samochód a nie autko na baterie

 • Gość: inżynier

  Oceniono 6 razy -2

  Dlaczego tak często redakcje wytykają cokolwiek firmie Tesla?
  Próba podważenia atutów konkurencji? :)
  400km na po naładowaniu aku to jednak nie to samo co 400km po zatankowaniu...
  Nie licząc kosztów obsługi silnika i skrzyni biegów.
  Po za tym osiągi samochodów Tesla są miażdżące w porównaniu do spalinowej konkurencji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX