Tesla | Klienci pozywają markę

Ponad stu klientów Tesli w Norwegii postanowiło pozwać producenta elektrycznych samochodów za łamanie praw konsumenckich. Podobno Model S nie jest tak szybki, jak obiecuje Elon Musk

W sumie zebrało się 126 właścicieli Tesli Model S P85D, którzy odkryli, że ich samochody zamiast obiecywanych 691 KM dostarczają jedynie 469 KM. Prawnik reprezentujący grupę potwierdził te doniesienia, dodając, że zbyt mała moc generowana przez silniki elektryczne wpływa na osiągi samochodu. W efekcie odbiegają one od wyników podawanych w katalogu przez producenta.

Różnice w mocy to żadna nowość. Pierwsze wzmianki na ten temat pojawiły się już rok temu, gdy samochód zadebiutował. W przypadku modelu P85D producent podawał łączną zsumowaną moc obu jednostek. Przy normalnym użytkowaniu trzeba wziąć pod uwagę szereg innych parametrów takich jak choćby poziom naładowania baterii, który może wpłynąć na końcową moc generowaną przez silnik. Tesla Model S w najmocniejszej wersji P85D oferuje specjalny tryb jazdy, tzw. Ludicrous Mode. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa w tym przypadku 3,3 sekundy.

Tesla odrzuca roszczenia podawane przez norweskich klientów, twierdząc że pomiary przeprowadzono zgodnie ze wszystkimi wytycznymi obowiązującymi w Europie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.