Tesla Model 3 | Zamieszanie przed Paryżem

Kalifornijski producent elektrycznych samochodów zapowiedział ostatnie szlify w modelu 3, który miał zadebiutować podczas targów w Paryżu. Ostatecznie auto się tam nie pokaże

Do tej pory odbyła się jedna prezentacja Tesli Model 3 w centrum designu firmy w Hawthrone w USA. Kilka tygodni temu organizatorzy targów motoryzacyjnych w Paryżu zapowiedzieli obecność tego samochodu na jednym ze stoisk. Jednak kilka dni później komunikat zniknął ze strony.

Dziennikarze postanowili zapytać rzecznika prasowego marki, który powiedział jedynie tyle, że komunikat na stronie był nieprawidłowy. Nie potwierdził również, czy w ogóle (lub jego wersja przedprodukcyjna) pojawi się w stolicy Francji.

Póki co Tesla milczy, a dwa miesiące temu szef firmy zapowiedział, że auto zadebiutuje jeszcze przed końcem tego roku na jednej z dużych imprez. Na razie samochód znamy jedynie z oficjalnych fotografii dostarczonych przez producenta. Podobnie jak dane techniczne mówiące o zasięgu 346 km i przyspieszaniu do setki w mniej niż sześć sekund.

Na Teslę Model 3 skusiło się ponad 375 tys. klientów na całym świecie, którzy wpłacili już zaliczki. Producent ruszy z produkcją w przyszłym roku. W ciągu dwunastu miesięcy powstanie od 100 do 200 tys. egzemplarzy. W 2018 roku docelowa produkcja wyniesie 500 tys. egzemplarzy rocznie. Do końca dekady ten wynik ma zostać podwojony.

Więcej o: