Mercedes EQ | Niemiecka konkurencja dla Tesli

Mercedes już niedługo rozpocznie ofensywę w segmencie samochodów elektrycznych. Już wiemy jak będzie się nazywała nowa rodzina aut z gwiazdą na masce

Mercedes C Cabriolet | Z miękkim dachem

Podobnie jak BMW, również Mercedes postanowił zarezerwować dla swoich przyjaznych środowisku samochodów specjalną nazwę. W Bawarii wybrano literę "i" - mamy więc miejskie i3, superhybrydę i8, a lada chwila na drogi wyjedzie crossover i5. W Mercedesie postawiono na litery "EQ". Taki skrót został właśnie przez Niemców zastrzeżony w urzędzie patentowym.

Na potrzeby nazw nowych modeli, Mercedes zastrzegł prawie wszystkie litery alfabetu: od EQA i EQB, przez EQS aż po EQX. Do urzędu zostały zgłoszone także krótkie hasła i slogany reklamowe. Przykładowo, "EQ Inside", "EQ Boost" albo "Generation MEQ".

Elektryczne Mercedesy | Czego możemy się spodziewać?

Elektryczna ofensywa Mercedesa ma rozpocząć się już w październiku podczas paryskiego Salonu Samochodowego. W stolicy Francji Niemcy pokażą aż cztery modele napędzane prądem. Na razie będą to koncepty, ale dwa mają być już ostatnim krokiem przed wersją produkcyjną.

Jeden z nich to bardzo szybki sedan, który osiągami będzie konkurował z najmocniejszymi wariantami Tesli Model S. Przewidywany zasięg na jednym ładowaniu to prawie 500 km. Drugi z Mercedesów rzuci wyzwanie Tesli Model X, a więc będzie elektrycznym SUV-em. Obydwa auta mają wyglądać inaczej niż dotychczasowe modele producenta - będą garściami czerpać z konceptu IAA.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW i8 | Test | Wzbudza skrajne emocje

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.