Tesla Roadster | Wielki powrót w nowym wydaniu

Producent elektrycznych samochodów z Kalifornii przeżywa teraz ogromną popularność. Mało kto jednak pamięta, że firma zaliczyła mały falstart prawie dekadę temu z modelem Roadster. Teraz powróci on w zupełnie nowej odsłonie

Elon Musk o Autopilocie: "To dopiero beta, błędy mogą się zdarzać"

Wspominając Teslę Roadster bazującą na Lotusie Elise nie mamy dobrych wspomnień. Samochód produkowany w latach 2008-2012 przecierał pierwsze szlaki na rynku pojazdów elektrycznych. Wielu klientów nie było zadowolonych, ale producent mozolnie wdrażał nowe poprawki.

Elektryczny roadster zasilany silnikiem elektrycznym o mocy 250 KM rozpędza się do setki w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 200 km/h. Ostatnia wersja wdrażająca poprawki pozwala na uzyskanie zasięgu wynoszącego 547 kilometrów na naładowanych do pełna akumulatorach. Mimo tego firma zarządzana przez Elona Muska już zapowiedziała nową generację.

Premiera nowej Tesli Roadster została zaplanowana na 2019 rok. Firma trzyma w tajemnicy plany dotyczące tego modelu. Na razie wiemy, że auto będzie wyglądać zupełnie inaczej. Przede wszystkim będzie szybsze i większe. Niewykluczone, że powstanie na płycie podłogowej Modelu 3. To oznaczą, że pojawią się te same jednostki napędowe.

W sieci pojawiły się już pierwsze wizualizacje nawiązujące do Modelu 3, który cieszy się ogromną popularnością, a jeszcze na dobre nie zadomowił się na ulicach. Patrząc na popularność innych modeli tego producenta, wróżymy mu całkiem spory sukces.

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model 3 | Najważniejsze premiera ostatnich lat

INNE LINKI:

Tesla Model X 60D | W "przystępnej" cenie

Mercedes S500e | Bezprzewodowe ładowanie

Rimac | Chorwacki pocisk doczeka wersji produkcyjnej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.