Mercedes w Paryżu | Tesla Motors na celowniku

Mercedes to kolejny producent, który postanowił na poważnie wkroczyć w segment samochodów elektrycznych. Ofensywa ma się rozpocząć już w październiku

Mercedes C Cabriolet | Z miękkim dachem

Gama elektrycznych samochodów produkowanych przez niemiecki koncern nie jest pokaźna. Dotychczas pojawił się elektryczny Mercedes Klasy B oraz Smart ForTwo. W najbliższym czasie sytuacja mocno się zmieni, a detale poznamy w Paryżu. Francuskie targi startują już 1 października.

Udana ofensywa Tesli w świecie samochodów elektrycznych rozbudziła innych producentów. Do gry wreszcie włączy się Mercedes. W stolicy Francji Niemcy pokażą aż cztery modele napędzane prądem. Na razie będą to koncepty, ale dwa mają być już ostatnim krokiem przed wersją produkcyjną.

Jeden z nich to bardzo szybki sedan, który osiągami będzie konkurował z najmocniejszymi wariantami Tesli Model S. Przewidywany zasięg na jednym ładowaniu to prawie 500 km. Drugi z Mercedesów rzuci wyzwanie Tesli Model X, a więc będzie elektrycznym SUV-em. Obydwa auta mają wyglądać inaczej niż dotychczasowe modele producenta - będą garściami czerpać z konceptu IAA.

Rynkowego debiutu sedana i SUV-a możemy się spodziewać do 2018 roku. Kolejne dwa elektryczne modele mają zostać wprowadzone do sprzedaży przed końcem 2020.

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model 3 | Najważniejsze premiera ostatnich lat

INNE LINKI

Oryginalny patent Mercedesa

Tesla Model S | Jeszcze nowocześniejszy samochód przyszłości

Mercedes -Benz Concept IAA | Niesamowita aerodynamika

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.