Elektryczny SUV Mercedesa zadebiutuje w Paryżu

Moda na elektryczne samochody nabiera rozpędu. O swój udział w rynkowym torcie upomina się Mercedes, który podczas salonu w Paryżu zaprezentuje gamę modeli napędzanych prądem, a wśród nich SUV-a

Mercedes C Cabriolet | Z miękkim dachem

Ofensywa marki Tesla w świecie samochodów elektrycznych pobudza apetyt u innych producentów. Do gry włącza się właśnie Mercedes, który w Paryżu pokaże aż cztery modele napędzane prądem. Wśród nich pojawi się koncept, który będzie bliski wersji produkcyjnej.

Nie znamy jeszcze jego nazwy, ale będzie wyglądał inaczej niż pozostałe modele z gamy Mercedesa. Dużą rolę w jego designie będą odgrywać kwestie aerodynamiki. Niewykluczone, że auto będzie nawiązywać do modelu Concept IAA zaprezentowanego jakiś czas temu.

Nowy model będzie bezpośrednim konkurentem dla Tesli Model X. Gama elektrycznych samochodów produkowanych przez niemiecki koncern nie jest pokaźna. Dotychczas pojawił się elektryczny Mercedes Klasy B oraz Smart ForTwo. W najbliższym czasie sytuacja mocno się zmieni, a detale poznamy za kilka miesięcy w Paryżu.

Na zdjęciach zaprezentowany pod koniec 2014 r. koncept Vision G-Code.

ZOBACZ TAKŻE:

Kupujemy używane Audi | Poradnik | Modele podwyższonego ryzyka

INNE LINKI:

Nowe Audi A1 dopiero za dwa lata

Audi A8 2017 | Zupełnie nowe pomysły

Audi SQ7 TDI | Potęga Diesla

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA