Tesla wystartuje w Pikes Peak

Elektryczny samochód z Kalifornii zamierza udowodnić swoje możliwości w wyścigach. Specjalnie przygotowany egzemplarz Tesli S zostanie wystawiony w legendarnym wyścigu Pikes Peak

Tesla Motors chce podbić świat do 2020 roku

Nie po raz pierwszy model Tesli zostanie wystawiony w tych zawodach. Nie dalej jak dwa lata temu na Pikes Peak pojawił się Roadster. W tym roku za kierownicą 500-konnej Tesli zasiądzie Blake Fuller, założyciel i dyrektor zarządzający firmy Go Puck. Fuller zamierza pobić rekord 13 minut w klasie Electric Production. Żeby plan mógł się powieść potrzebny był nowy zestaw baterii. Ten, który zamontowano w aucie gotowym do startu jest o 80 procent lżejszy niż wersja fabryczna.

Na chwilę obecna nie wiemy zbyt wiele na temat tego egzemplarza, ani technologii która została w nim wykorzystana. Być może użyto w nim zmniejszonego zestawu baterii. W przypadku wyścigu górskiego zasięg nie jest bardzo ważny. Wystarczy by samochód w miarę szybko dojechało do mety, która znajduje się kilkanaście kilometrów dalej.

Firma Fullera ma duże doświadczenie w wykorzystywaniu lekkich baterii litowo-jonowych w motorsporcie. Elektryczne samochody rajdowe i wyścigowe będą coraz popularniejsze w tego typu zawodach. W zeszłym roku Rhys Millen wygrał tą imprezę w specjalnie przygotowanym samochodzie elektrycznym Drive e0.

Trzymamy kciuki, by Tesla podniosła poprzeczkę w tegorocznym Pikes Peak.

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo | Samochody hybrydowe i elektryczne

INNE LINKI

Apple ma problemy finansowe. Recepta? Przejąć Teslę !

Wideo | Starsza pani kontra Autopilot Tesli

Mercedes buduje rywala Tesli | Zasięg 400 - 500 km

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.