Opel Ampera-e | W przyszłym roku

Oferta elektrycznych samochodów dostępnych w Europie poszerzy się o kolejną pozycję. Opel zaprezentuje w przyszłym roku model Ampera-e, czyli brata-bliźniaka Chevroleta Bolta, który na ?pełnym baku? przejedzie 322 kilometry

Salon Genewa 2016 | Opel Mokka X | Zmiany na lepsze

Koncern General Motors zaprezentował na salonie w Detroin w 2015 roku Chevroleta Bolt, który będzie dostępny w czwartym kwartale 2016 roku na rynku amerykańskim. Ten model ma trafić później również za wielką wodę. W Europie Bolt będzie występował pod znaczkiem Opla jako Ampera-e.

Niemcy dumnie zapowiadają swój produkt, twierdząc, że będzie miał najdłuższy zasięg w porównaniu z innymi modelami dostępnymi na rynku. Do tego będzie bardzo przystępny cenowo.

Opel nie zdradził jeszcze detali technicznych, ale można je porównać z amerykańskim modelem. Nieco ponad  4-metrowy Chevrolet Bolt jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 200 KM, oferujący maksymalny moment obrotowy o wartości 360 Nm. Zasila go bateria litowo-jonowa o pojemności 60 kWh, umieszczona pod podłogą. Tak więc można się spodziewać, że Opel Ampera-e będzie rozpędzi się do setki poniżej siedmiu sekund, a jego prędkość maksymalna to 146 km/h.

W pełni naładowane baterie pozwolą na przejechanie 322 kilometrów. Dwugodzinne ładowanie przy pomocy zwykłej ładowarki pozwoli na uzyskanie zasięgu 80 km. Użycie tzw. szybkiej ładowarki zapewni zasięg 145 km po 30 minutach ładowania.

Kto sprzedaje najwięcej elektrycznych samochodów w 2015?

Nowy model to dopiero wierzchołek góry lodowej w temacie samochodów elektrycznych niemieckiej marki. Opel zapowiada wprowadzenie do gamy modelowej nawet 29 modeli samochodów i do tego przed upływem aktualnej dekady.

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model S P85+ | Pierwsza jazda | Tesla byłby dumny?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.