BMW i3 - samochód do zadań specjalnych | Duża galeria

Producenci lubią na każdym kroku podkreślać, jak uniwersalne są samochody elektryczne i hybrydowe. Teraz BMW przyszykowało strażacką wersję... BMW i3

Wideo | Pierwsza reklama BMW i8

Nowoczesne BMW i3 to wizja ekologicznego samochodu Bawarczyków. Silnik elektryczny napędzający tylne koła osiąga moc 170 KM oraz 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala on na rozpędzenie i3 ze startu zatrzymanego do 100 km/h w zaledwie 7,2 sekundy. Zasięg auta to 130 - 160 km. Istnieje również hybrydowa wersja i3, w której elektryk wspomagany jest przez dwucylindrowy silniczek o pojemności 650 cm3, którego zadaniem jest ładowanie akumulatorów podczas jazdy.

BMW stara się nas przekonać, że małe i3 to znakomity samochód do zadań specjalnych. Przykładowo, ekologiczne BMW służy na kilku komisariatach na całym świecie. Z i3 korzystają policjanci z Monachium, Mediolanu i Los Angeles. Niemcy chwalą się też, że w Polsce BMW i3 jeździ w barwach Idea Banku jako mobilny wpłatomat. Kolejny pomysł to posłanie auta na służbę w straży pożarnej.

Używane BMW X3 już od...

Oczywiście BMW i3 i w policji, i w straży pożarnej pełni raczej rolę ciekawostki i pojazdu pokazowego, bo trudno sobie wyobrazić strażaków, którzy nie mogą wyjechać do pożaru z powodu nienaładowanej baterii w ich aucie. Jednak jedno trzeba przyznać: BMW i3 w służbowym mundurze wygląda naprawdę zjawiskowo - w galerii zamieszczamy zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

ZOBACZ TAKŻE:

WSZYSTKO O BMW I3

BMW i3BMW i3 Fot. BMW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.