Salon Tokio 2015 | Mitsubishi eX Concept | Elektryczna przyszłość

Mitsubishi eX Concept jest wizją w 100% elektrycznego kompaktowego SUV-a. Samochód korzysta z napędu wszystkich kół silnikami elektrycznymi. Wyposażono go także w technologie automatyzacji jazdy, systemy łączności samochodu z otoczeniem oraz technologie aktywnego bezpieczeństwa

Najpopularniejsze SUV-y | Bestsellery na największym rynku Europy

Zarówno stylizacja nadwozia, jak i wnętrze wskazują kierunek, w którym podążają projektanci Mitsubishi. Wygląd łączy w sobie styl nadwozia shooting brake z liniami kompaktowego SUV-a. Przód nadwozia prezentuje nową interpretację koncepcji "dynamicznej tarczy". Nie wiemy jak dokładnie to rozumieć, ale koncept Mitsubishi wygląda jak nowocześniejsza wersja Outlandera, czyli dokładnie tak jak można się tego spodziewać.

Drzwi do kabiny otwierają się w sposób przeciwsobny, a wnętrze prezentuje się, jak to na koncept przystało, futurystycznie. Tył eX Concept wygląda bardzo podobnie do przedniej części nadwozia i również niczym nie zaskakuje, ale może się podobać.

Mitsubishi Outlander - Ogłoszenia

Japończycy nie podali żadnych szczegółów technicznych poza tym, że auto napędza nowa generacja układu znanego z innych elektrycznych modeli, m.in. Oultandera PHEV. Auto jest wyposażone także w system autonomicznej jazdy oraz nowe systemy bezpieczeństwa. Więcej dowiemy się 29 października po prezentacji auta na salonie samochodowym w Tokio.

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi Outlander PHEV | Odświeżony elektryk

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.