Elektryczny Rolls-Royce już niedługo?

Restrykcyjne przepisy i dbałość o środowisko urzędników wyraźnie odbija się na branży motoryzacyjnej. Szef Rolls-Royce zapowiedział właśnie, że nawet jego firma szykuje się do wprowadzenia w pełni elektrycznego samochodu

Rolls -Royce oficjalnie zapowiedział crossovera

O pracach nad elektrycznym Rolls-Royce wiemy nie z plotek i spekulacji, a słów samego szefa marki, Torsten Mullera Otvosa. W wywiadzie z Automotive News Europe stwierdził, że "bez problemu może sobie wyobrazić w pełni elektrycznego Rolls-Royce'a".

Oczywiście od razu zaznaczył, że warunkiem koniecznym do stworzenia takiego Rollsa jest rozwój technologii - baterie muszą zapewniać większy zasięg, a przy tym nie zwiększać drastycznie masy samochodu. Podobnie jak inne marki premium np. Porsche czy Mercedes-AMG, również Rolls-Royce zapowiada, że napęd elektryczny pojawi się dopiero wtedy, kiedy będzie "w pełni zaspokajał potrzeby naszych klientów".

Wbrew pozorom nie jest to pierwsze podejście Rolls-Royce'a do samochodów elektrycznych. Parę lat temu Rolls zaprezentował koncepcyjnego Phantoma z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 390 KM i 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Koncept 102EX miał na celu wywołanie dyskusji o napędzie elektrycznym w limuzynie z najwyższej półki i przetestowanie, jak taka technologia będzie się sprawdzać w luksusowej, dużej limuzynie.

Jak widzimy, temat wraca i ze słów szefa Rollsa wynika, że produkcyjny, elektryczny Rolls-Royce jest bliżej niż mogło się nam wydawać. Limuzyna na prąd od Brytyjczyków nie jest oczywiście kwestią najbliższego roku czy dwóch, ale możemy się spodziewać, że za jakiś czas usłyszymy o niej znowu. W dzisiejszych czasach żaden producent nie może ignorować samochodów hybrydowych i elektrycznych.

ZOBACZ TAKŻE:

ROLLS-ROYCE DAWN | NOWY W RODZINIE

Rolls-Royce Dawn. Zdjęcie ilustracyjneRolls-Royce Dawn. Zdjęcie ilustracyjne fot: Rolls-Royce

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.