Mercedes buduje rywala Tesli | Zasięg 400 - 500 km

Wielu uważa, że to do samochodów elektrycznych należy przyszłość motoryzacji. Zdaje się, że to zdanie podziela również Mercedes. Po niezliczonych spekulacjach Niemcy potwierdzili właśnie, że pracują nad samochodem elektrycznym

Anna Mucha w nowym Mercedesie CLS

Sukces Tesli Model S pokazał innym producentom, że rynek jest gotowy na luksusowe samochody elektryczne ze sportowym charakterem. Dotąd elektryki kojarzyły się z autami pokroju Nissana Leaf, Chevroleta Volt czy Mitsubishi i-MiEV. Dzięki Tesli obraz przyjaznych środowisku samochodów wyraźnie się zmienił. Coraz częściej słyszymy o kolejnych markach, które zamierzają wejść do tego segmentu. Nie inaczej jest w przypadku Mercedesa. Jednak dotąd były to głównie plotki i spekulacje, teraz otrzymaliśmy potwierdzenie planów Niemców z samej góry.

Pracujemy nad inteligentnym konceptem bardzo atrakcyjnego, w pełni elektrycznego samochodu z zasięgiem około 400-500 km - ogłosił niedawno Thomas Weber, jeden z członków zarządu Daimler AG.

W dalszej wypowiedzi dla niemieckiego magazynu Auto Motor und Sport, Weber zapowiedział pojawienie się takiego auta już "niedługo". W segmencie elektrycznych samochodów zapowiada się więc ciekawa walka, bo do gry powoli wchodzi niemiecka Wielka Trójka. Poza Mercedesem ostatnio głośno było też o BMW i pracach nad nowym samochodem z rodziny "i", najprawdopodobniej i5. Nie można też zapominać o Audi i programie e-tron.

Na razie wiemy tylko, że prace nad elektrycznym Mercedesem idą pełną parą. W oczekiwaniu na więcej szczegółów musimy uzbroić się w cierpliwość. Jednak, biorąc pod uwagę wzrastającą popularność elektryków, Mercedes raczej nie będzie zwlekał z premierą konceptu, a później produkcyjnej wersji.

ZOBACZ TAKŻE:

MERCEDES SLS | ELEKTRYCZNY REKORDZISTA

Więcej o:
Copyright © Agora SA