Nissan i stacja paliw przyszłości

Nissan jako jeden z liderów w segmencie samochodów elektrycznych szykuje się do nowego ambitnego projektu. Japończycy postanowili stworzyć stację paliw przyszłości

Tesla S bestsellerem w...

Nissan to zdecydowanie jeden z najważniejszych graczy w segmencie samochodów elektrycznych - globalnie to właśnie Japończycy sprzedają najwięcej elektryków. Wraz z międzynarodową pracownią architektoniczną Foster + Partners, Nissan postanowił opracować wizję stacji paliw przyszłości. Ostateczny projekt powinniśmy poznać do końca tego roku.

Eksperci szacują, że w 2020 roku na drogach będzie już milion samochodów elektrycznych. Według Nissana to najwyższy czas, by dostosować stacje paliw do zmieniającego się otoczenia. Stąd prace nad "stacją przyszłości". Na czym miałaby polegać? Nowoczesne stacje uzupełniania energii zostałyby zintegrowane z lokalnym otoczeniem i stałyby się ważnym miejscem spotkań.

"To oczywiste, że samochody elektryczne staną się powszechnym elementem miejskiego krajobrazu, co stanowi niezwykle atrakcyjną okazję do przeprojektowania stacji paliw na potrzeby przyszłych pokoleń. Należałoby to zrobić z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań projektowych, dzięki któremu placówki te mógłby się lepiej zintegrować z tkanką miejską i społeczną mniejszych i większych ośrodków miejskich. Jako lider rynku samochodów elektrycznych Nissan może przedstawić rzetelną wizję interakcji przyszłych pokoleń zmotoryzowanych z otoczeniem" - wyjaśnia sens całego projektu David Nelson, jeden z dyrektorów Foster + Partners.

Czas pokaże co z tych zapowiedzi i ambitnych pomysłów wejdzie w życie.

ZOBACZ TAKŻE:

ORLEN OTWIERA SIĘ NA ELEKTRYCZNE AUTA

Orlen otwiera się na prądOrlen otwiera się na prąd fot. Orlen

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.