Kto sprzedaje najwięcej elektrycznych samochodów w 2015?

Liderem segmentu elektrycznych samochodów ogłosił się właśnie BYD. Przynajmniej w maju i czerwcu chiński producent mógł się pochwalić najwyższą sprzedażą. Czy w przekroju całego roku uda mu się pokonać takich gigantów jak Nissan czy Tesla?

Tesla S bestsellerem w...

BYD Auto to chińskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne z siedzibą w Shenzen. Firma zajmuje się produkcją osobówek i autobusów. Jednym z bardziej znanych samochodów tej marki jest elektryczny BYD e6, który służy w wielu miastach całego świata jako ekologiczna taksówka.

My w Polsce możemy znać chińskie BYD z niedawnego przetargu na 10 elektrycznych autobusów dla Warszawy. Początkowo wygrał właśnie BYD, ale po ostrej awanturze i politycznym zamieszaniu stolica w końcu zdecydowała się na rodzimego producenta. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ .

W segmencie elektryków BYD ma bardzo mocną pozycję. W zeszłym roku zajął 7 miejsce w zestawieniu globalnej sprzedaży. Teraz Chińczycy zapowiadają detronizację dotychczasowych liderów. BYD ogłosił, że już w maju i czerwcu tego roku zostawił w tyle swoich konkurentów i sprzedał najwięcej przyjaznych środowisku samochodów. Chiński producent zrobi wszystko, by utrzymać świetną passę i na koniec 2015 wyprzedzić Nissana. Zobaczymy czy mu się to uda.

ZOBACZ TAKŻE:

BYD e6 - test | Za kierownicą

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.